Aktualności

Kompletne i uniwersalne rozwiązania natynkowe firmy Legrand

21.06.2013

Instalacje natynkowe ciągle stanowią istotną część wszystkich wykonywanych instalacji elektrycznych. Takie rozwiązania stosowane są w pomieszczeniach gospodarczych piwnicach, garażach, na zewnętrz budynków, w pomieszczeniach handlowych, usługowych, przy doprowadzaniu zasilania do kas, lodówek, automatów do sprzedaży napojów lub innych tego typu urządzeń. Za ich stosowaniem przemawia konkretna sytuacja instalacyjna oraz środowisko instalacji.

 

Firma Legrand rozszerzyła dotychczasową ofertę osprzętu natynkowego o nowy osprzęt Forix. Jest to oferta skierowana do budownictwa mieszkaniowego oraz komercyjnego. W skład oferty wchodzi osprzęt o stopniu ochrony IP20 przeznaczony do pomieszczeń suchych, instalacji natynkowych na klatkach schodowych lub korytarzach.

Osprzęt Forix IP20 może również znaleźć zastosowanie w budynkach komercyjnych w małych i średnich przedsiębiorstwach dzięki ofercie gniazd teleinformatycznych. Cechą wyróżniająca osprzęt Forix IP20 to przede wszystkim estetyczny design i  kompaktowa budowa. Powierzchnia z połyskiem dostępna jest w dwóch kolorach: białym i kremowym a funkcje podświetlane dla łączników i przycisków mogą być zrealizowane za pomocą dodatkowej lampki LED (fot.1).

Oferta osprzęt Forix IP20 obejmuje łączniki i przyciski, gniazda zasilające, gniazda telewizyjne, gniazda telefonicznej oraz RJ45. Mechanizmy Forix IP20 wyposażone są w solidne zaciski śrubowe oraz przepusty dla przewodów prowadzonych podtynkowo. Mechanizmy posiadają również specjalne wypusty do zatrzaskowej instalacji w stacji roboczej. Otwory do montażu kołków rozporowych umożliwiają dokładne pozycjonowanie mechanizmu na ścianie. (fot.2).

Dla sektora usługowego oraz małych i średnich pomieszczeń komercyjnych przewidziane zostały stacje robocze w wersji cztero- lub sześciokrotnej w kolorze białym (fot.3). Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość koncentracji instalacji zasilającej i sieci teleinformatycznej w jednym punkcie dostępowym. Dodatkowo zakres zastosowania stacji można rozszerzyć przez użycie specjalnego adaptera do funkcji Mosaic.

Drugą część oferty Forix stanowi osprzęt o stopniu ochrony IP44 o wzmocnionej odporności na uderzenie. Osprzęt natynkowy Forix IP44 możemy instalować przede wszystkim w pomieszczeniach wilgotnych, garażach, zadaszonych tarasach, budynkach gospodarczych, piwnicach, ogródkach restauracyjnych lub magazynach (fot.4).

Estetyczne połączenie kształtu i koloru, zaokrąglone krawędzie i połyskujące wykończenia dostępne w dwóch kolorach: białym i szarym to cechy charakterystyczne osprzętu Forix IP44. Łączniki lub przyciski pojedyncze mogą być podświetlone za pomocą uniwersalnej lampki LED a wyboru piktogramu dokonujemy przez obrót klawisza o 180 stopni (fot.5).

Montaż poszczególnych elementów osprzętu Forix IP44, czyli mechanizmu, plakietki i klawisza odbywa się zatrzaskowo. Membrany można wysunąć w celu ułatwienia dostępu do punktów mocowania oraz przeprowadzenia przewodów przez przepusty membranowe (fot.6).

Osprzęt Forix IP44 zawiera podstawowe mechanizmy z zakresu sterowania oświetleniem i rozprowadzenia zasilania. Są to łączniki, przyciski oraz gniazda zasilające pojedyncze i podwójne, czyli funkcje najczęściej stosowane w tego typu instalacjach.

Uniwersalne podświetlenia, łatwa instalacja, ergonomiczny kształt oraz wysoka jakość wykończenia to najważniejsze, warte podkreślenia zalety osprzętu Forix, które wpływają na komfort pracy  instalatora. Kompletne i uniwersalne rozwiązania natynkowe firmy Legrand!

Fot.1. Łącznik jednobiegunowy Forix IP20 10A z podświetleniem LED
Fot.2. Mechanizm gniazda 2P+Z Forix IP20 16A
Fot.3. Stacja robocza czterokrotna Forix IP20
Fot.4. Łącznik jednobiegunowy 10A i gniazdo 2P+Z Forix IP44
Fot.5. Uniwersalny klawisz z symbolem dzwonka lub załączenia
Fot.6. Wysuwane membrany dla łatwiej instalacji Forix IP44

Źródło: Legrand

Więcej

Firma powiązana:

LEGRAND POLSKA

Telefon 801 133 084, +48 22 549 23 22
www.legrand.pl, www.legrandwdomu.pl, automatykadomowa.legrand.pl
info@legrand.com.pl

LEGRAND POLSKA