Aktualności

Siemens Future Living Award – wyjątkowy konkurs dla projektantów i architektów

14.06.2013

Jak będziemy mieszkać w przyszłości? Jak zmieni się przestrzeń mieszkalna i wygląd AGD? – Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania stało się punktem wyj-ścia dla ogłaszanego właśnie przez markę Siemens konkursu. By wziąć w nim udział, należy przygotować projekt kuchni przyszłości.

Hasło marki: Siemens. The future moving in, stało się źródłem koncepcji zorganizowania konkursu dla biur projektowych, studiów kuchennych, niezależnych architektów oraz projektantów. Siemens, jako ekspert w obszarze globalnych technologii i wzornictwa, zaprasza do świata innowacji, inspirując do pracy nad zgłoszeniem konkursowym.

Pochodzący z 1926 r. koncept nowoczesnej kuchni do zabudowy według Margarete "Grete" Schütte-Lihotzky stanowi dziś dowód rewolucji, jaka, przeszło 100 lat temu, dokonała się w projektowaniu i sposobie myślenia o kuchni . Dzięki temu polepszyła się organiza-cja miejsca pracy, a także komfort użytkowania sprzętów znajdujących się w jej po-mieszczeniu.

Konkurs Siemens Future Living Award jest doskonałą okazją do tego, by stworzyć wizję przestrzeni mieszkalnej i kuchennej, uwzględniając jej najważniejsze funkcje. Z niecier-pliwością oczekujemy na projekty konkursowe, których źródłem inspiracji będą inno-wacje, tak silnie wpisane w filozofię marki Siemens – komentuje Anna Drozdowska, He-ad of Brand Communication w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

W doborowym gronie ekspertów… Nadsyłanie projektów konkursowych poprzedza rejestracja na stronie: www.future-living-award.pl dostępna do 31.sierpnia br. Po zakończeniu etapu rejestracji, wszyscy uczestnicy w ciągu dwóch miesięcy mogą przesyłać swoje prace.  Najlepsze trzy projek-ty wybierze  siedmioosobowe jury, które tworzyć będą:
1. dr Krystyna Łuczak – Surówka (krytyczka wzornictwa),
2. Maciej Zień (designer i projektant wnętrz),
3. Eliza Mórawska (autorka kulinarnego bloga WhitePlate),
4. Małgorzata Szczepańska (redaktor naczelna magazynu Elle Decoration)
5. Mirosław Nizio (architekt)
6. Adam Pulwicki (architekt i projektant)
7. Małgorzata Rygalik (projektantka)

Prace będą oceniane pod kątem wielu kryteriów, takich jak np.: innowacyjność, war-tość użytkowa projektu, czy aspekt ekologiczny. Zwycięzca otrzyma 15 tys. PLN, lau-reat drugiego miejsca – 7 tys. PLN oraz weekend w luksusowym hotelu, zaś autor projektu, który zdobędzie trzecie miejsce – 3 tys. PLN. W konkursie Jury przyzna również trzy wyróżnienia w postaci sprzętów z linii śniadaniowej Siemens Sensor for Senses, a dla pierwszych 25. zgłoszeń „Design Alive” przygotuje roczną prenumeratę magazynu.

Patronat medialny nad konkursem objęły magazyny: „Design Alive” oraz „Elle Deco-ration”, a także portal DomiDeco. Miejscem gali finałowej, zaplanowanej na styczeń 2014 r., będzie Mysia3. Promocja konkursu obejmuje także fanpage marki Siemens na Facebook’u, stronę marki www.siemens-home.pl oraz informacje na portalach dla architektów i w blogosferze.

Siemens Future Living Award – wyjątkowy konkurs dla projektantów i architektów, terminarz konkursu:
Czerwiec – 31 sierpnia – zamknięcie rejestracji
31 października – zakończenie nadsyłania prac
Listopad – obrady Jury
Grudzień – informacja o przyznaniu nagród
Styczeń 2014 – wręczenie nagród podczas gali finałowej
Przygotowanie layoutu prasowego: agencja Level
Przygotowanie strony konkursowej i bannerów internetowych: agencja Insignia.

Źródło: Siemens

Więcej