Aktualności

Dwa oblicza drewna: Nature Side i Upper Side firmy Villeroy & Boch

11.06.2013

Dwie kolekcje i dwie interpretacje piękna struktury drewna, przygotowane przez Villeroy & Boch. Naturalna Nature Side oraz modernistyczna Upper Side. Wybierz tę, która najlepiej pasuje do Twojego wnętrza.

Opus spicatum ma już ponad dwa tysiące lat i… wciąż jest w modzie! Zapoczątkowali go starożytni Rzymianie wznosząc mury z płaskich kamieni i cegieł, układanych w sposób przypominający rozłożenie choinkowych igieł.

Dziś święci tryumfy głównie w jadalniach i salonach – jest jednym z ulubionych wzorów miłośników drewnianych parkietów. To dlatego, że opus spicatum, popularnie zwany jodełką, wspaniale eksponuje bogactwo odcieni i piękną strukturę drewna.

Teraz możesz cieszyć się nim także w innych pomieszczeniach, bo dzięki Villeroy & Boch stworzysz go z… płytek! Firma wprowadziła do kolekcji Nature Side format, który pozwala osiągnąć efekt „jodełkowego parkietu”. Wzorem i fakturą płytki Nature Side nawiązują do tradycyjnych, drewnianych podłóg, ale są od nich trwalsze. To zasługa gresu porcelanowego - materiału mocno sprasowanego, o niskiej nasiąkliwości i niemal pozbawionego porów, a także ceramicznego zasklepienia powierzchni vilbostoneplus, które utrudnia wnikanie brudu do wnętrza płytki.

W Nature Side do wyboru jest sześć kolorów: biały, szary, beżowy (naturalny i bielony) oraz dwa brązowe - z domieszką szarości lub czerwieni. Oprócz „jodełki” w kolekcji dostępne są jeszcze dwa formaty: 22,5 x 90 cm i 11,25 x 90 cm oraz mozaika 3 x 30 cm. Możesz układać je w kuchni, salonie, łazience, korytarzu - wysoka klasa antypoślizgowości R9 zapewnia bezpieczeństwo w każdym miejscu!

Lofty – niegdyś pracownie ubogich artystów, dziś obiekt pożądania licznych wielbicieli dużych, nowoczesnych przestrzeni. To od nich zaczęła się moda na dekorowanie mieszkań... betonem! Ten naturalny dla poprzemysłowych wnętrz materiał, doskonale sprawdza się w modernistycznych apartamentach. Nadaje pomieszczeniom minimalistycznego charakteru, wprowadzając do nich klimat nowojorskich loftów SoHo z lat 60. Jeśli jednak obawiasz się, że beton stworzy w Twoim domu zbyt industrialny wystrój, sięgnij po Upper Side.

To kolekcja płytek ściennych i podłogowych, w której surowość betonu przełamuje drewno. Villeroy & Boch połączył cechy dwóch, pozornie niepasujących materiałów i stworzył linię, która doskonale sprawdza się w nowoczesnych, ale również w tradycyjnych miejskich wnętrzach. Fakturą i wzorem płytki przypominają drewno i beton równocześnie. Kolory Upper Side wzmacniają modernistyczny wygląd kolekcji. To spokojne odcienie kremowego, beżowego i greige – mieszanki beżu i szarości, a także wyrazistego antracytu.

Dwa oblicza drewna: Nature Side i Upper Side firmy Villeroy & Boch. Płytki dostępne są w dwóch formatach: 30 x 60 cm i 60 x 60 cm, ze specjalnym ceramicznym zasklepieniem powierzchni vilbostoneplus, które ułatwia pielęgnację. Na uwagę zasługuje mozaika z 16 kwadratów o wymiarach 7,5 x 7,5 cm każdy, z którą stworzysz wspaniałe aranżacje – nie tylko na dużych przestrzeniach! Upper Side to elegancka interpretacja industrializmu dla wielkomiejskich wnętrz.

Źródło: Villeroy & Boch

Więcej

Firma powiązana:

Villeroy and Boch

Telefon 22 645 17 10
www.villeroy-boch.com
biuro@villeroy-boch.com

Villeroy and Boch