Aktualności

Kolor i przyroda z TYTAN® EOS na Festiwalu OUTERSPACES - URBAN FOREST’ 2013

11.06.2013

Już po raz trzeci producent farb marki TYTAN® EOS, firma Selena była Mecenasem Festiwalu OUTERSPACES’ 2013 w Poznaniu, gdzie w dniach od 30.V-02.VI odbyła się  demonstracja urban artu z zastosowaniem farb zolokrzemowych z efektem fotokatalizy.

Tegoroczna edycja Festiwalu OUTERSPACES przyniosła ze sobą nowości, gdzie oprócz murali przez cztery dni organizowane były akcje mające na celu ożywienie szarej tkanki miejskiej. Idiomem tej edycji było URBAN FOREST - zgodnie z ideą festiwalu w Poznaniu zapanowała zieleń, las, natura, ale też murale, muzyka, film, gry miejskie, warsztaty szablonu czyli interdyscyplinarność sztuki w miejskiej dżungli.

Zolokrzemowa moc kolorów  znowu w akcji

Festiwal w tej edycji wykreował murale na czterech ścianach kamienic w poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Wśród artystów znaleźli się znakomici muraliści: Marina Zumi (ul. Poznańska 12), 108 (ul. Kościelna 18), 2501 (ul. Słowackiego/Kraszewskiego), a także Ricardo Kaos (ul. Poznańska 10), Lump (Akcja Miejska, przy ul. Kościelnej 18). Wybrali oni aż 500 litrów farb zolokrzemowych TYTAN® EO w 50 kolorach na wymalowanie swoich dzieł w stolicy Wielkopolski!!! 

Idea obudzenia Poznania z szarej codzienności kolorem farb zolokrzemowych TYTAN® EO odnalazła odzwierciedlenie w sztuce ulicznej, która wpisała się w przestrzeń miejską. Dzięki działaniu Stowarzyszenia Inner Art to właśnie ta forma ingerencji w przestrzeń stałą się akceptowanym i pożądanym projektem miejskim. Obecność murali przybliżyła Poznań do poziomu artystycznego europejskich metropolii, pozwaliła gościć wyjątkowych artystów i była jedną z najbardziej dostępnych przeciętnemu człowiekowi formą sztuki.

Źródło: Selena

Więcej