Aktualności

Pilkington IGP w Szczecinie uruchamia drugą linię do hartowania szkła

05.06.2013

NSG Group producent szkła dla budownictwa i motoryzacji zakończył kolejną inwestycję w Polsce.

Uruchomienie drugiej linii do hartowania szkła w zakładzie Pilkington IGP w Szczecinie zwiększy produkcję szkła hartowanego o 40%, rozwijając sprzedaż produktów marki Pilkington m.in. na rynkach skandynawskich. NSG Group, właściciel Spółek Pilkington w Polsce, zdecydował o zakupie i uruchomieniu drugiego pieca hartowniczego w zakładzie Pilkington IGP w Szczecinie. Przeprowadzona inwestycja, o łącznej wartości 1,8 mln zł, umożliwi zwiększenie produkcji w obszarze szkła hartowanego, przeznaczonej na rynki krajowe i zagraniczne.

Uruchomienie dodatkowej linii szkła hartowanego pozwoli zwiększyć moce produkcyjne zakładu w Szczecinie, ale także rozwinąć działania logistyczne Pilkington IGP, znacznie skracając terminy realizacji zamówień” - mówi Krzysztof Granicki, Prezes Zarządu Spółek Pilkington IGP i Pilkington Polska. „Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie rynku szkłem hartowanym, wykorzystywanym w szybach zespolonych. Nowa linia produkcyjna pozwoli na dalszy rozwój sprzedaży produktów spełniających indywidualne potrzeby i zwiększy nasz udział w segmencie przetwórstwa szkła na rynki zagraniczne - głównie na rynki skandynawskie”.

Inwestycja w Pilkington IGP w Szczecinie pozwoli poszerzyć wachlarz możliwości produkcyjnych fabryki. Uruchomienie drugiego pieca zwiększy moce produkcyjne zakładu o 40%, umożliwiając znaczne skrócenie terminów realizacji zamówień i szybkie dostawy do odbiorców. Obecnie drugi piec hartowniczy jest już zainstalowany i trwają testy produkcyjne. Do obsługi pieca został zatrudniony dodatkowy zespół pracowników, a właściwa produkcja ruszy w czerwcu 2013 r.

Źródło: Pilkington IGP

Więcej

 

Firma powiązana:

Pilkington IGP Sp. z o.o.

Telefon 22 548 75 00
www.pilkington.pl

Pilkington IGP Sp. z o.o.