Aktualności

Centrum Klima - jakość potwierdzona przez Instytut w Karlskronie

03.06.2013

Produkty Centrum Klima - wiodącego na rynku polskim oraz liczącego się w Europie producenta i dystrybutora systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych - uzyskały certyfikat instytutu KIWA SWEDCERT w Karlskronie.

Atest klasy szczelności otrzymało pełne portfolio stalowych kanałów i kształtek okrągłych produkcji Centrum Klima. To kolejny certyfikat - obok zaświadczenia wydanego przez Instytut Techniki Budowlanej oraz systemu ISO 9001:2008 - potwierdzający wysoką jakość produktów spółki.

Nowoczesne technologie produkcyjne stosowane przez Centrum Klima pozwalają na spełnianie najwyższych norm jakości, również tych wymaganych na rynku Unii Europejskiej. Najbardziej rygorystyczne przepisy w budownictwie obowiązują w Skandynawii, gdzie wyroby Centrum Klima są dostępne na szeroką skalę od 2011 roku.

Nawiązanie na tym rynku długoterminowej współpracy z profesjonalnymi odbiorcami, a także pozytywne przejście procedury certyfikacyjnej niezależnego instytutu KIWA SWEDCERT potwierdza innowacyjność i wysoki standard produktów Centrum Klima. Eksport spółki po 3. kwartałach 2011 roku przekroczył 33% przychodów i jest kierowany do ponad 40 krajów na całym świecie.

SWEDCERT jest uprawniony do certyfikowania produktów, wydawania zaświadczeń pracownikom specjalistycznym, prowadzenia inspekcji, a także kontroli produkcji. Procedury certyfikacji i kontroli są zgodne ze normami jakości SS EN 45011 ISO/IEC 17020 i ISO/IEC 17024oraz szwedzką ustawą o materiałach wykorzystywanych w budownictwie.

Priorytetem Centrum Klima jest dostarczanie naszym klientom i kontrahentom najwyższej jakości zarówno na poziomie produktowym, jak i sprzedażowym. Posiadamy nowoczesny park maszynowyistosujemy zaawansowane technologie, które na bieżąco są udoskonalane i rozbudowywane. Cieszy nas fakt, że wysoka jakość naszych produktów jest zauważana nie tylko w kraju, ale także za granicą, czego efektem jest uzyskany certyfikat i wciąż rosnący eksport.

Zamierzamy kontynuować ekspansje zagraniczną. W związku z tym w 2012 roku rozpoczniemy rozbudowę naszego zakładu w celu uruchomienia nowej linii produkcyjnej, co dodatkowo zwiększy nasze możliwości eksportowe” – mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA. Centrum Klima - jakość potwierdzona przez Instytut w Karlskronie

Źródło: Centrum Klima

Więcej

Firma powiązana:

Lindab Sp. z o.o.

Telefon 22 250 50 50, 502 251 765
www.centrumklima.pl, www.lindab.pl
info@lindab.pl

Lindab Sp. z o.o.