Aktualności

Bolix stawia na badania naukowe

28.05.2013

Certyfikat uzyskany przez zakładowe laboratorium Bolix to kolejny element strategii jakościowej firmy. Kolejny i bardzo ważny, bo precyzyjne pomiary są gwarantem stabilności produktów.

W maju br. Ośrodek Certyfikacji i Normalizacji poświadczył zgodność badań jakościowych wykonywanych w laboratorium firmy Bolix z wymogami wytycznych Ośrodka. Bolix spełnia wymagania dokumentów dopuszczeniowych, ale przede wszystkim utrzymuje wysoki, stabilny poziom parametrów wytrzymałościowych i aplikacyjnych produktów. Nie do przecenienia jest również fakt, że prawidłowość i precyzja w wykonywaniu pomiarów zapewnia wysoką jakość badań naukowych oraz nowych wdrożeń.

Badania wymagane przez ETAG 004, ZUAT, odporność na określone czynniki, przyczepność, współczynnik oporu dyfuzyjnego... To zaledwie część metod badawczych, będących przedmiotem certyfikacji. Wszystkie podlegały inspekcji Ośrodka Certyfikacji i Normalizacji Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie, który zajmuje się także stałym nadzorem, oceną oraz akceptacją funkcjonowania laboratorium.

Żywiecki producent chemii budowlanej wdrożył w tym roku systemy ociepleń, oparte na nowej linii wyrobów, których jakość potwierdziły specjalne, długofalowe badania starzeniowe. Uznanie dla metod badawczych Bolix wpisuje się więc w praktykę rozszerzania i udoskonalania oferty na podstawie rzetelnej oceny parametrów uzyskiwanych przez wprowadzane do niej komponenty. Certyfikat zewnętrznej jednostki o wieloletnim doświadczeniu w ocenie metod badawczych daje gwarancję, że produkty spełniają deklarowane wysokie parametry. To także podkreślenie roli laboratorium w procesie sukcesywnego zwiększania możliwości dostępnych materiałów budowlanych.

Źródło: Bolix

Więcej