Aktualności

Świeże powietrze dla Twojego Domu!!!

28.05.2013

Zapewnienie optymalnych warunków bytowych w domu, wymaga zadbania o właściwy klimat wnętrz, a tym samym o dobre samopoczucie i zdrowie domowników. Jakość powietrza, którym oddychamy, przekłada się bezpośrednio na poziom komfortu życia.

Wietrzenie pomieszczeń nie jest najlepszym sposobem na dostarczenie świeżego powietrza, zwłaszcza, że generuje olbrzymie straty energii co naraża nas na dodatkowe koszty, a przy tym nie jest efektywne.

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie rekuperatorów, które poza znakomitą sprawnością oraz pełną wydajnością jeśli chodzi o wymianę powietrza, pozwalają również na odzysk do 95% ciepła z powietrza usuwanego z budynku i co za tym idzie na konkretne oszczędności.

Wiodącym dostawcą wentylacji mechanicznej z rekuperacją jest firma Zehnder. Jest to producent i marka o ponad 100-letniej tradycji, z 80-letnim doświadczeniem w branży grzewczej, oferujący niezwykle szeroką paletę produktów zapewniających odpowiednią temperaturę i jakość powietrza w pomieszczeniach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli domów firma Zehnder ma w swojej ofercie kompleksowe rozwiązania w zakresie komfortowej wentylacji powietrza. Centrale rekuperacyjne Zehnder ComfoAir do 550 m3/h, dedykowane dla domów jedno- i wielorodzinnych, znajdują zastosowanie również w mniejszych obiektach użyteczności publicznej. Wszystkie jednostki wyróżniają się wysokim stopniem odzysku ciepła (do 95%), cichą pracą oraz prostą obsługą.

Wszechstronnym produktem jest bez wątpienia kompaktowa centrala energetyczna, łącząca funkcje ogrzewania, chłodzenia, wentylacji oraz podgrzewania wody, dzięki pompie ciepła (woda/woda) i centrali wentylacyjnej w jednej obudowie - Zehnder ComfoBox.

Urządzanie to stanowi alternatywę dla klasycznej kotłowni oraz związanych z nią niedogodności (m.in. konieczność budowy kominów wentylacyjnych i odprowadzających spaliny). Zehnder ComfoBox to rozwiązanie kompletne, pozwalające na efektywne uzyskanie prawdziwie komfortowych warunków w naszym domu.

Produkt o wymiarach 920×560×950 mm i wadze 232 kg zawiera: centralę rekuperacyjną do 550 m3/przy 200 Pa, pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym (moc 5-13 kW, COP dla 35°C: 4,5; klasa energetyczna A), zasobnik CWU 400 l (opcjonalnie 500 l), komplet podłączeń hydraulicznych i elektrycznych, automatykę sterującą pompą ciepła, systemem wentylacji, obiegiem grzewczym oraz zewnętrzny panel sterujący z menu w języku polskim,  pozwalający na ustawienie szerokiego zakresu parametrów oraz ułatwiający diagnostykę urządzenia.

Opcjonalnie dostępny jest także system do chłodzenia pasywnego Freecooling oraz gruntowy wymiennik ciepła ComfoFond-L na potrzeby instalacji wentylacyjnej, który wykorzystując energię geotermalną obniża temperaturę zasysanego powietrza latem, a podwyższa zimą.

W pomieszczeniach spędzamy więcej niż 70% czasu, dlatego tak ważne jest, by były nieprzerwanie zaopatrywane w czyste i świeże powietrze. Niemniej istotne jest jednoczesne pozbywanie się wilgotnego powietrza a także wszelkich nieprzyjemnych zapachów np. z domowej kuchni czy toalety.

W przypadku kontrolowanej wentylacji pomieszczeń nie mamy do czynienia z żadnymi obciążeniami takimi jak zewnętrzny hałas, ponieważ dla uzyskania efektywnej wymiany powietrza nie jest konieczne otwieranie okien.

Wyjątkowo łatwa obsługa całego systemu pozwala indywidualnie dopasowywać i regulować ilość napływającego powietrza, poziom temperatury oraz trybu pracy poszczególnych funkcji urządzenia. Warto pamiętać, iż w dobie wciąż rosnących kosztów energii możliwość ograniczenia jej zużycia, to niekwestionowana korzyść dla właścicieli nieruchomości.

Przyszłościowe rozwiązanie w postaci centrali Zehnder ComfoBox lub rekuperatorów Zehnder ComfoAir jest proekologiczne, gdyż pozwala na korzystanie z odnawialnych źródeł energii i uniezależnienie się od zawirowań na rynku gazowym i naftowym.

Ponadto rozsądne czerpanie z zasobów energii odnawialnej ogranicza zużycie paliwa węglowego oraz co się z tym wiąże – emisję CO2. Świeże powietrze dla Twojego Domu !!! – stosując tę technologię przyszłości zyskamy nie tylko my i nasz dom, ale też środowisko naturalne. Jednak najważniejszy czynnik to gwarancja inwestycji, która na pewno się zwróci, a przy tym będzie stanowiła zapewnienie komfortu mieszkalnego dla całej rodziny. Nasze dobre samopoczucie oraz zdrowie jest przecież bezcenne.

Źródło: Zehnder

Więcej

Firma powiązana:

Zehnder Polska Sp. z o.o.

Telefon 71 367 64 24
www.zehnder.pl
info@zehnder.pl

Zehnder Polska Sp. z o.o.