Aktualności

Farby ze znakiem E.L.F. 30 razy bardziej dbamy o Twoje zdrowie

23.05.2013

W mieszkaniu lub innych pomieszczeniach spędzamy przynajmniej 10 godzin dziennie, co stanowi ponad 1/3 życia. Jeszcze więcej czasu we wnętrzach przebywają małe dzieci. Nic więc dziwnego, że dbamy o higienę naszych domów i miejsc pracy. Jednak nawet najstaranniejsze sprzątanie, ani wietrzenie nie wystarczy, by usunąć z powietrza szkodliwe substancje.

Najczęściej występującymi w pomieszczeniach substancjami szkodliwymi są pary rozpuszczalników i plastyfikatorów zawartych w farbach, lakierach, klejach i wykładzinach podłogowych. Farby i lakiery przeznaczone do stosowania w mieszkaniach powinny zawierać możliwie niewielkie ilości takich składników.

Jest to szczególnie istotne w przypadku farb: znacznie częściej malujemy ściany niż zmieniamy wykładzinę. Należy ponadto pamiętać, że z każdym rokiem substancje emitowane z farb i lakierów będą dłużej pozostawać w pomieszczeniu ze względu na powszechną tendencję oszczędnego gospodarowania energią i coraz lepsze “uszczelnianie” naszych domów.

Farby Caparol ze znaczkiem E.L.F. w istotny sposób przyczyniają się do ograniczenia zawartości niezdrowych składników w powietrzu, gdyż zawierają trzydziestokrotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż stanowią rygorystyczne wymagania Dyrektywy Unii Europejskiej przewidziane dla roku 2010. Normy tej dyrektywy dopuszczają bowiem maksymalnie 30 g/l rozpuszczalników, podczas gdy farby Caparol ze znaczkiem E.L.F. zawierają ich zaledwie 0,7 g/l. W efekcie podczas wysychania naszych farb do powietrza dostaje się praktycznie tylko woda.

Farby ze znakiem E.L.F. 30 razy bardziej dbamy o Twoje zdrowie – nowatorska linia produktów marki Caparol: „E.L.F dla zdrowego mieszkania” otrzymała „Laur Klienta” w kategorii „Odkrycie Roku”. Chociaż zaszczyt ten spotkał nas już po raz drugi, jednak tegoroczne wyróżnienie cieszy nas wyjątkowo. – mówi Joanna Wysokińska Marketing & PR Manager Caparol Polska – Nasi Klienci docenili produkty szczególne godne polecenia, gdyż farby z Elfem zawierają 30-krotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż zalecają normy Uniii Europejskiej.

Można obrazowo powiedzieć, że podczas ich wysychania do powietrza dostaje się praktycznie para wodna. Dlatego przede wszystkim rekomendowane są do pomieszczeń, w których przebywają dzieci. Konkurs „Laur Klienta” to największy program konsumencki w kraju. To Konsumenci głosują na marki, produkty i usługi obecne na rynku, wybierając w ten sposób liderów.

Źródło: Caparol

Więcej