Aktualności

AKADEMIA GRUPY KLIMA-THERM – otwarcie nowego centrum szkoleniowo-badawczego w Katowicach

22.05.2013

W maju 2013r. w centralnym punkcie Katowic oddano do użytku  nowe, specjalistyczne centrum szkoleniowo-badawcze funkcjonujące w ramach projektu ‘Akademia  KLIMA-THERM’, którego głównym celem jest podnoszenie kwalifikacji wśród specjalistów z branży klimatyzacyjno-wentylacyjnej oraz wzbogacanie wiedzy w dziedzinie najnowszych rozwiązań produktowych, technologicznych i konstrukcyjnych.

To pierwszy obiekt Akademii na południu Polski i zarazem drugie profesjonalne centrum dydaktyczne Grupy KLIMA-THERM. Otwarcie nowego obiektu w Katowicach zbiegło się w czasie z zakończeniem prac modernizacyjnych przeprowadzonych w funkcjonującym od 2007 roku ośrodku Akademii w Gdańsku.

W uroczystości otwarcia Akademii KLIMA-THERM w Katowicach, która odbyła się w dniu 16 maja br. udział wzięli Dystrybutorzy Fujitsu, Projektanci oraz Inwestorzy z regionu południowego. Wśród Gości byli także obecni przedstawiciele mediów, a także Zarząd i Pracownicy Grupy KLIMA-THERM. Wykład inauguracyjny wygłosił dr. inż. Jarosław Muller z Politechniki Krakowskiej. Symbolicznego przecięcia  wstęgi dokonał Prezes Zarządu Daniel Jaśkiewicz wraz z Przedstawicielami  koncernu Fujitsu-General Ltd. : Yasushi Asunama General Manager oraz Akimasa Shirai Training Manager.

Akademia Grupy KLIMA-THERM w Katowicach o powierzchni 194 m2 posiada dwie sale laboratoryjne, jedną salę wykładową oraz zaplecze socjalne niezbędne do obsługi dużych grup szkoleniowych. Wszystkie specjalistyczne pomieszczenia wyposażone są w urządzenia klimatyzacyjne w trybie pracy z pełną funkcjonalnością w zakresie chłodzenia i grzania, w tym  najnowsze systemy FUJITSU: VRF V-II, VRF J-II, system sterowania – sterownik dotykowy i sterownik centralny, oraz system MULTI 8 – o łącznej mocy chłodniczej wynoszącej 43kW w układach bezpośredniego odparowania.

Ponadto, na potrzeby szkoleniowe, w Akademii zainstalowano także pompę ciepła WATERSTAGE FUJITSU, zestaw klimakonwektorów oraz agregat wody lodowej KLIMA-THERM by Clint. Z zakresu wentylacji w salach laboratoryjnych udostępniono centralę wentylacyjną KLIMOR z wymiennikiem obrotowym o wydajności 1 500 m3/h oraz rekuperator KLIMA-THERM KCX. Instalację urządzeń w nowym ośrodku Akademii KLIMA-THERM w Katowicach powierzono firmie AIRCO z miejscowości Lędziny.

Jednocześnie funkcjonująca od 2007 roku Akademia Grupy KLIMA-THERM w Gdańsku poddana została modernizacji i rozbudowie, a jej powiększona powierzchnia aktualnie wynosi  300 m2. Ośrodek w Gdańsku dysponuje obecnie dwoma dedykowanymi pomieszczeniami laboratoryjnymi: FUJITSU oraz salą KLIMOR i CLINT. Akademia posiada również salę komputerową i osobną stołówkę.

Na wyposażeniu centrum szkoleniowego znajdują się wszystkie najnowsze systemy klimatyzacji dostępne w ofercie firmy KLIMA-THERM, w tym m.in. zainstalowane z pełną funkcjonalnością 43 kW mocy chłodniczej w systemach bezpośredniego odparowania urządzenia FUJITSU: VRF V-II, VRF J-II wraz ze sterownikami i systemem zarządzania BMS, system MULTI 8 oraz pompa ciepła WATERSTAGE.

Zakres prezentowanych urządzeń uzupełnia grupa klimakonwektorów i agregat wody lodowej KLIMA-THERM by Clint o łącznej mocy chłodniczej 50 kW. Do dyspozycji użytkowników Akademii oddano także salę dydaktyczno-badawczą przeznaczoną do regulacji systemów wody lodowej, która umożliwia przetestowanie 6 podstawowych metod sterowania chłodnicami powietrza.

W sali szkoleniowej KLIMOR udostępniono specjalistyczną centralę wentylacyjną w wykonaniu higienicznym (MCKH) z wymiennikiem krzyżowym o wydajności 1 500 m3/h, rekuperator KLIMA-THERM KCX, system wentylacji sal operacyjnych w oparciu o stropy z nawiewem laminarnym (NSL) i modułem recyrkulacyjnym (MRH)  oraz nawiewniki wirowe i kratki wyciągowe produkowane przez KLIMOR.

W Akademii w Gdańsku instalację urządzeń KLIMA-THERM by Clint oraz KLIMOR wykonała firma TECHMAX  z Kwidzyna, natomiast za wykonanie instalacji w sali FUJITSU odpowiada firma PRO KLIM z Gdyni. – Jesteśmy bardzo dumni, że dzięki dwóm tak dobrze wyposażonym ośrodkom szkoleniowo- badawczym, usytuowanym na południu oraz na północy Polski jesteśmy w stanie zagwarantować zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym, najwyższy poziom realizacji szkoleń w zakresie wentylacji, klimatyzacji oraz grzania - powiedział Michał Zalewski, Kierownik Sekcji Szkoleń Akademii KLIMA-THERM. – Rozpowszechnianie wiedzy przy pomocy wysoce wyspecjalizowanych narzędzi, jakimi są profesjonalnie przygotowane sale wykładowe oraz badawcze,  stwarza niepowtarzalną okazję do połączenia teorii z praktyką.

AKADEMIA GRUPY KLIMA-THERM – otwarcie nowego centrum szkoleniowo-badawczego w Katowicach, to innowacyjny projekt edukacyjno-badawczy. Jego głównym celem jest stałe podnoszenie wiedzy środowiska branżowego w zakresie aktualnych trendów w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji oraz najnowszych rozwiązań produktowych, technologicznych i konstrukcyjnych. CENTRUM SZKOLENIOWE W GDAŃSKU (rok założenia 2007) i  W KATOWICACH (rok założenia 2013) to:

  • otwarty przez cały rok ośrodek szkoleniowy i certyfikacyjny, w którym odbywają się szkolenia produktowe i techniczne dla firm współpracujących z KLIMA-THERM, szkolenia autoryzacyjne w zakresie montażu i serwisu urządzeń FUJITSU i KLIMA-THERM by Clint (certyfikat APS), szkolenia dla Biur Projektowych
  • szkolenia autoryzacyjne w zakresie montażu i serwisu urządzeń FUJITSU  i KLIMA-THERM by Clint
  • certyfikat APS
  • możliwość poszerzania wiedzy Pracowników Grupy KLIMA-THERM poprzez wewnętrzny system szkoleń.

Źródło: KLIMA-THERM, autor zdjęć: Tomasz Tyrpa.

Więcej

Firma powiązana:

Klima-Therm

Telefon 22 517 36 00
www.klima-therm.pl
handlowy@klima-therm.pl

Klima-Therm