Aktualności

Instalatorzy na RoadShow

10.05.2013

3 miesiące zmagań, 32 miasta w 8 wyznaczonych regionach i 1 nadrzędny cel – finał IV Mistrzostw Polski Instalatorów. Ruszyły eliminacje do prestiżowej imprezy branży instalacyjnej – ruszył RoadShow.

Począwszy od 13 maja, kolejni mistrzowie montażu stawać będą w szranki podczas zawodów odbywających się cyklicznie w specjalistycznych hurtowniach BIMs PLUS na terenie całego kraju. Na najbliższe miesiące przewidziano 32 spotkania. Każde wyłoni po 3-ech finalistów, którzy  powalczą o mistrzostwo Polski w trakcie przyszłorocznych Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Każdorazowo na uczestników czekać będzie konkretny zestaw prac instalacyjnych, wykonywanych na czas. Zmierzą się z rywalami, presją czasu, ale i z własną znajomością najnowszych branżowych rozwiązań. Czynności przygotowane na stanowiska konkursowe mają bowiem bezpośredni związek z prawidłowym stosowaniem produktów i systemów producentów znanych marek, m.in. AFRISO. Zawodnicy będą więc musieli np. montować siłowniki, zawory, pompy, uszczelnienia czy odpowietrzniki, otwierać zawory, podłączać przewody, odkręcać i dokręcać śruby, uzupełniać ciśnienie, sprawdzać szczelność, a wszystko to: szybko, poprawnie i skutecznie.

- Profesjonalny montaż określonego mechanizmu instalacyjnego to niejednokrotnie efekt wielu, następujących po sobie, precyzyjnych i dobrze skoordynowanych czynności – podkreśla Błażej Wojciechowski, reprezentujący firmę AFRISO, partnera akcji. Instalatorzy muszą więc wykazać się na każdym etapie prawdziwym fachem w rękach. Z drugiej strony, RoadShow to doskonała okazja dla wszystkich przedstawicieli branży do wymiany doświadczeń, poznania nowych trendów, przetestowania produktów i sprawdzenia potencjału tej bardzo specjalistycznej gałęzi. Okazja w  rozrywkowej oprawie i w duchu współzawodnictwa.

Instalatorzy na RoadShow. Eliminacje wystartowały 13 maja i odbywać się będą we wskazanych terminach oraz lokalizacjach do września br. (harmonogram na stronie www.instalacje.mtp.pl), a laureaci spotkają się w kwietniu 2014 r. na targach Instalacje, by powalczyć o Mercedesa Citan i tytuł Mistrza Montażu w finałach IV edycji Mistrzostw Polski Instalatorów.

Źródło: Afriso

Więcej