Aktualności

Malowanie Szpitali w ramach akcji „Dziecięcy świat w kolorach”

21.12.2009

„Dziecięcy świat w kolorach” jest autorskim programem społecznym Śnieżki. W ramach realizowanej od 2005 r. akcji zostało już pomalowanych 8 szpitali w całej Polsce. Mali pacjenci przy wsparciu artystów plastyków zmieniają ponure wnętrza oddziałów na wyśnione przez siebie bajkowe światy. Nowa edycja projektu ruszyła 12 grudnia w oddziale dziecięcym Specjalistycznego Szpitala im. A. Falkiewicza we Wrocławiu...

W przyszłym roku projekt „Dziecięcy świat w kolorach” będzie kontynuowany w innych dziecięcych oddziałach szpitalnych w całej Polsce. Partnerem programu „Dziecięcy świat w kolorach” jest ATM Grupa.

Dzięki programowi Śnieżki i Partnera ATM Grupa, szarobury świat chorych dzieci zyskuje nowe barwy. „Dziecięcy świat w kolorach” ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla maluchów przebywających w szpitalach. Takich, w których mogłyby zapomnieć o stresie związanym z leczeniem i rozłąką z najbliższymi. Do stworzenia pełnej bajkowych motywów przystani dla małych pacjentów używane są nowoczesne, hipoalergiczne farby z linii Disney.

Akcja rozpoczęła się 12 grudnia malowaniem oddziału dziecięcego Specjalistycznego Szpitala im. Falkiewicza we Wrocławiu. Dzieci będą miały możliwość obserwować, jak malarka Magdalena Łęcka Szmidel wyczarowuje przy pomocy pędzla i farb na szpitalnych ścianach przepiękne kolorowe światy.

Prawdziwą atrakcją dla dzieciaków będzie włączenie się w prace plastyczne aktorów „Pierwszej miłości”.

Ulubione Gwiazdy serialu: Aneta Zając, Mikołaj Krawczyk, Łukasz Płoszajski i Aleksandra Zienkiewicz, 16-go grudnia pomogą w stworzeniu bajkowego świata dla małych pacjentów wrocławskiego szpitala.

źródło: Śnieżka

Więcej