Aktualności

Sposób na „miejską” sypialnię

08.04.2013

Rozsunięte zasłony obejmującego niemal całą ścianę okna odsłaniają widok, towarzyszący nam każdego dnia gdy tylko wychodzimy na ulicę. Nowoczesne bloki mieszkalne „zaglądają” do wnętrz salonów, sypialni czy kuchni, zakłócając domowy spokój i nie pozwalając zapomnieć o miejscu, w którym żyje spora część populacji – miejskiej dżungli.

A jednak…. tak wiele zależy od nas. Niebanalna aranżacja salonu czy sypialni, może sprawić, iż w każdym z tych pomieszczeń, choć na moment pozostawimy za sobą pędzący w zawrotnym tempie świat i po prostu – odpoczniemy. Uspokajająca biel w połączeniu z pościelą w delikatnych odcieniach beżu i różu, wygodne i obszerne łóżko, funkcjonalne szafki nocne, w których możemy ukryć czasopisma i lektury „na dobranoc” czy wreszcie ciekawe designerskie lampki stworzą w sypialni atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i relaksowi. W takim wnętrzu miło jest chodzić, najlepiej na bosaka, po miękkim, przyjemnym w dotyku dywanie i otaczać się przedmiotami, pośród których można poczuć się naprawdę swobodnie i przytulnie.

Korek na ścianie? Tak, jednym z ocieplających sypialnie czy salon elementów wystroju są eleganckie okładziny korkowe o naturalnej barwie kory drzew i krzewów. Warto pamiętać również o zdrowotnych właściwościach tego materiału. Korek stabilizuje temperaturę powietrza oraz jego wilgotność, wpływając korzystnie na mikroklimat wnętrza. Nie przyciąga kurzu, przez co idealnie nadaje się dla alergików. Doskonale wycisza dźwięki i tłumi hałasy.

Sposób na „miejską” sypialnię. Już samo umieszczenie choćby na jednej ze ścian okładziny korkowej zapewni pomieszczeniu naturalne ciepło i elegancki wygląd. Taką boazerią może być np. Fiord Natural marki Wicanders. Położona na ścianie u wezgłowia łóżka sprawia, że także podczas snu możemy relaksować się w otoczeniu tego miłego materiału obdarzającego nas upragnionym poczuciem komfortu i bezpieczeństwa.  Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na piękne tło jakie okładzina korkowa stwarza dla mebli i innych elementów wystroju. W bogactwie barw i wzorów z łatwością dobierzemy boazerię odpowiednią do aranżacji poszczególnych wnętrz.

Doskonałym, niezwykle praktycznym i atrakcyjnym rozwiązaniem jest również umieszczenie na podłodze sypialni korkowych płytek bądź paneli. Poza wszelkimi zaletami korka miękka i przyjemna w dotyku powierzchnia, z którą zaraz po przebudzeniu spotkają się nasze stopy dostarczy przytulnego ciepła i pozwoli w łagodny sposób przejść do codziennej aktywności. A wszystko po to, by w centrum hałaśliwego, tętniącego życiem miasta powstała nasza prywatna cicha i przytulna domowa oaza.

Źródło: Dom Korkowy

Więcej

Firma powiązana:

Dom Korkowy Sp. z o.o.

Telefon 12 637 96 39
www.wicanders.pl
krakow@domkorkowy.pl

Dom Korkowy Sp. z o.o.