Aktualności

Fuzja firm Boen i Bauwerk Parkett

08.04.2013

Niespełna dwa tygodnie temu  nastąpiło połączenie dwóch znaczących producentów podłóg drewnianych: firmy BOEN oraz BAUWERK Parkett. Nowo powstały podmiot będzie wiodącym dostawcą w Europie, w segmencie premium i drugim co do wielkości graczem na rynku, z obrotami sięgającymi około 230 mln EUR.

Szczegóły połączenia - Boen AS ("Boen") z Kristiansand (Norwegia) i Bauwerk Parkett AG ("Bauwerk") z Saint Margrethen (Szwajcaria) połączyły się i pod wspólną nazwą stworzyły Grupę Bauwerk Boen. Obydwie marki cechuje silna i ugruntowana pozycja na rynku, co zwiększy konkurencyjność Grupy zapewni klientom jeszcze szerszą ofertę najwyższej jakości podłóg drewnianych. Na siedzibę nowego przedsiębiorstwa wybrano Zurich (Szwajcaria). Zarządzaniem zajmie się specjalnie powołany zespół siedmiu liderów, złożony z zarządzających, na czele z Prezesem Zarządu Bauwerk – Klausem Brammertzem.

 Thorleif Hals, dotychczasowy Prezes Zarządu firmy Boen, będzie odpowiadał za integrację, a jednocześnie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu. W ostatnim roku obrotowym, obydwie firmy wyprodukowały łącznie ponad 8 000 000 metrów kwadratowych drewnianych pokryć podłogowych, przy zatrudnieniu wynoszącym około 1400 osób. Przychody przedsiębiorstw wyniosły w sumie około 230 000 000 Euro. Po zakończeniu transakcji właściciele firmy Boen, to jest Johan G. Olsen Group oraz Bauwerk - Zurmont Madison i EGS Beteiligungen AG, będą posiadać ponad 30% udziałów nowego podmiotu.

Połączenie stworzy podmiot o wyjątkowo silnej pozycji rynkowej. Oferty firm Boen i Bauwerk w dużej mierze uzupełniają się. Bauwerk jest liderem na rynku dwuwarstwowego parkietu, Boen natomiast, jest jednym z największych dostawców trójwarstwowych podłóg drewnianych. Dobrze dopasowane są także kanały dystrybucji obu spółek. Bauwerk korzysta w tym zakresie głównie z montażystów i parkieciarzy, jednocześnie układających podłogi.
Z kolei Boen sprzedaje większość swoich produktów poprzez handel specjalistyczny i hurtowy. W spójną całość układa się także obecność obu firm na poszczególnych rynkach. Boen jest dobrze reprezentowany w Norwegii, Niemczech, Szwecji, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i krajach nadbałtyckich. Z kolei Bauwerk działa przede wszystkim w Szwajcarii, Niemczech, Austrii i Holandii.

Fuzja firm Boen i Bauwerk Parkett. Nowo powstała grupa będzie aktywna w ponad 20 krajach Europy, pozostając jednym z trzech największych graczy, na wybranych rynkach. Ponadto Boen oferuje swoje produkty na całym niemal świecie, poprzez rozbudowaną sieć dystrybucji, co oznacza reprezentację w ponad 20 dodatkowych krajach. Firmy Boen i Bauwerk będą nadal korzystać ze swoich obecnych nazw, oferując dotychczasowym i nowym klientom szerszą niż dotąd gamę produktów i usług.

Strategia wzrostu obu spółek będzie kontynuowana po połączeniu, poprzez wzmocnienie międzynarodowych kanałów sprzedaży. Grupa osiągnie wielkość, która umocni jej konkurencyjność, zarówno w perspektywie krótko- jak i długoterminowej. Istnieją duże możliwości na polu wykorzystania efektu synergii, zwłaszcza w zakresie oferty dla klientów oraz realizacji i obsługi zamówień. Klaus Brammertz, Prezes Zarządu Bauwerk, stwierdził: "Na połączeniu tych dwóch firm skorzystają klienci, gdyż nasza oferta będzie jeszcze atrakcyjniejsza, a ponadto dostępna na dodatkowych rynkach." Thorleif Hals, Prezes Zarządu Boen, powiedział:"Nigdy dotąd, na przestrzeni mojego 30- letniego doświadczenia, nie doszło do tak spektakularnego połączenia dwóch największych graczy rynkowych, z tak widocznymi korzyściami dla odbiorców.

Źródło: Boen

Więcej

Firma powiązana:

BOEN Polska

Telefon 663 188 887
www.boen.pl
robert.kowalski@boen.pl

BOEN Polska