Aktualności

Boen partnerem instalacji „Teoria o śpiącej podłodze”

03.04.2013

„Teoria o śpiącej podłodze" – instalacja norweskiego artysty Roalda Andersena  może być uznana za dość skrajną wizję na temat powierzchni podłogi. Jest  jednak przede wszystkim bardzo nowoczesnym dziełem sztuki.

Podłoga została wykonana z parkietu oraz desek litych, ale jej kształt jest prawdziwie organiczny. Fale i zaokrąglenia przenikają przez wciąż trwający proces dominacji natury wewnątrz tej instalacji. Jak gdyby coś ukrytego wewnątrz, pod podłogą, nieustannie usiłuje się ujawnić, pokazać się na  powierzchni. To może być zarówno coś niebezpiecznego lub przyjaznego, możemy zaledwie domyślać się, co to takiego. Możliwe, że to dalekie echa tajemniczego lasu, przypomnienie o drzewach, które posłużyły do wykonania desek, służących dziś za podłogę. Praca sprawia wrażenie dynamicznej, przybierającej ostateczny kształt na naszych oczach.

Boen partnerem instalacji „Teoria o śpiącej podłodze”. Artysta kwestionuje dotychczasowe postrzeganie podłogi - wyłącznie przez pryzmat gotowego, praktycznego i wygodnego wyrobu. Instalacja może być postrzegana jako forma kontynuacji tematu wcześniejszych prac Roalda Andersena,  to jest dziecięcych drewnianych łóżek, połamanych bądź powyginanych, uchwyconych w nienaturalnej formie.  Wystawa tych prac artysty mieści się w  Sørlandets Kunstmuseum, w Kristiansand. Także ta wcześniejsza instalacja zawiera elementy, zapraszające nas do podjęcia rozważań o naturze, przejawach i formach jej obecności wśród nas.

Partnerem wystawy jest firma BOEN. Instalacja została wykonana przez Roalda Andersena z Norwegii 7 - 28 marca 2013 NLHspace - Dania

Źródło: Boen

Więcej

Firma powiązana:

BOEN Polska

Telefon 663 188 887
www.boen.pl
robert.kowalski@boen.pl

BOEN Polska