Aktualności

Płomień w kominku przez cały rok, czyli kominki elektryczne Burbank i Redway

15.03.2013

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią koniec sezonu grzewczego. Kaloryfery, piecyki
i klasyczne kominki na kilka kolejnych miesięcy staną się nieużywanymi elementami wyposażenia mieszkania. Na szczęście takiego losu unikną elektryczne kominki Optiflame, w tym Burbank i Redway.

Modele wyposażone są bowiem w trójwymiarowy efekt płomienia Opti - Myst®, niezależny od trybu grzania, którego relaksującym i niezwykle realistycznym widokiem możemy się delektować bez ograniczeń przez cały rok.
Wiosną i latem większość urządzeń grzewczych nie spełnia swojej zasadniczej roli. Kominki elektryczne
 z kolei wyróżnia całoroczne zastosowanie. Wyposażone zostały bowiem w termowentylatory o mocy grzewczej 2kW, sterowane za pomocą termostatu.

Aspekt ten nabiera szczególnego znaczenia podczas jesiennych
i zimowych wieczorów, kiedy często dogrzewamy za pomocą kominka dość spore powierzchnie. Natomiast na upalne dni zapewniono możliwość obserwowania realistycznego efektu płomienia, imitującego płonące polana, z pominięciem funkcji grzewczej. Oznacza to, iż będziemy mogli cieszyć się widokiem iskrzącego ognia przez 365 dni w roku.

Kominek na wiosnę? Czemu nie?
Decyzję o montażu kominka klasycznego podejmujemy zazwyczaj na etapie prac budowlanych. Tradycyjny kominek wymaga jednak odpowiednich warunków – w tym podłączenia do szybu kominowego – które są praktycznie nie do spełnienia w przypadku mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Płomień w kominku przez cały rok, czyli kominki elektryczne Burbank i Redway.
Ich posiadacze mogą dziś jednak skorzystać z nowoczesnych rozwiązań kominków elektrycznych, wymagających jedynie podłączenia do źródła prądu, a poza tym – do złudzenia przypominających kominki opalane drewnem. Kominki elektryczne nie wymagają przewodu kominkowego ani wentylacyjnego, ich montaż ogranicza się do minimum.

Po wyciągnięciu z opakowania, wybrany model należy jedynie podłączyć do źródła zasilania. Kominki elektryczne Burbank i Redway możemy spokojnie zainstalować również wiosną, kiedy wraz z wiosennymi porządkami nachodzi nas ochota na zmiany w wystroju domu. Modele Burbank i Redway z pewnością staną się ciekawym elementem aranżacyjnym.

Przykuwają bowiem wzrok swą elegancką, czarną kolorystyką oraz nowoczesną stylistyką. Redway to kominek o wymiarach 700x760x182mm, którego błyszcząca prostokątna obudowa sprawia wrażenie trójwymiarowej. Natomiast nieco szerszy kominek Burbank (wielkość 700x940x182mm) zwraca uwagę paleniskiem w kształcie łzy, które pięknie eksponuje widok iskrzącego się ognia.

Burbank i Redway – wiosenna awangarda
„Forma wynika z funkcji” – to główne hasło twórców stylu modern, w którym zachowane są modele Optiflame – Burbank i Redway. Moderniści głosili, że jeśli coś nie służy praktycznym celom, staje się bezużyteczne, a zatem zbyteczne. Modele Burbank i Redway marki Optiflame swe modernistyczne cechy uwidaczniają zatem na dwóch płaszczyznach – wyróżniają się prostą, nowoczesną obudową, bez zbędnych ornamentów oraz sprytnym montażem naściennym, który pozwala na zaoszczędzenie miejsca w domu.

W modernizmie wszelkie przedmioty, zarówno meble, jak i dodatki przybierają geometryczne kształty. Prostokątne obudowy kominków Burbank i Redway z pewnością spełniają i te wymagania. Co więcej, funkcjonalność kominków polega na nieskomplikowanym montażu oraz zastosowanych nowoczesnych technologiach. Modele poszczycić się mogą komfortową obsługą, wspomaganą pilotem zdalnego sterowania, z pomocą którego możemy regulować temperaturę, płomień, a także włączać i wyłączać urządzenie.

Więcej światła na wiosnę
W modernistycznie urządzonych wnętrzach odpowiednią rolę spełnia światło. Ma ono na celu wydobycie oraz podkreślenie kształtu i linii mebli i dodatków znajdujących się w pomieszczeniu. Kominki Burbank i Redway, wyposażone w niezwykle realistyczny efekt płomienia Opti - Myst® wywiążą się i z tego zadania.

Pod zagadkową nazwą Opti-Myst® kryje się unikalna technologia  polegająca na wygenerowaniu mgły wodnej za pomocą ultradźwięków, która właściwie oświetlona wznosi się dając złudzenie ognia i unoszących się nad nim smużek dymu. Dzięki takiemu rozwiązaniu palenisko kominka jest bardziej przestrzenne, efekt płomienia trójwymiarowy, a migoczące w palenisku języki ognia wyglądają jak najbardziej naturalnie, gdyż nie sprawiają wrażenia płaskich.

Rozchodzący się po pomieszczeniu blask ognia z pewnością wydobędzie fakturę, kształt i linię przedmiotów znajdujących się w pokoju, a także rozjaśni pomieszczenie, z niewystarczającym dostępem do światła dziennego.
 
Wiosna to czas, kiedy do życia budzi się nie tylko natura. O tej porze roku również w nas rodzi się chęć do zmian zarówno w naszym życiu, jak i otoczeniu. Wyposażenie wnętrza w naścienne kominki elektryczne Optiflame pozwoli przez 12 miesięcy w roku cieszyć się nową, niezwykłą aranżacją w modernistycznym stylu oraz trójwymiarowym efektem płomienia, niezależnym od trybu grzania.

Poniżej znajduje się link do filmiku z w pełni trójwymiarowym efektem płomienia i dymu Opti-Myst®:
http://www.glendimplex.pl/Poznaj-nasze-efekty-plomienia,3,25,17,1.html

 

Źródło:

Więcej:

Firma powiązana:

Glen Dimplex

Telefon 61 842 58 05
www.dimplex.pl
office@glendimplex.pl

Glen Dimplex