Aktualności

Możesz się zapomnieć – pralka Siemens i-Dos

14.03.2013

Co trzeba zrobić, aby wymierzyć właściwą ilość środka piorącego? Należy zbadać twardość wody i rodzaj zabrudzeń, zważyć masę wsadu i określić rodzaj tkaniny. Dobrze też wziąć pod uwagę specyfikę danej pralki, np. wielkość i geometrię bębna. Wystarczy odrobina zdolności matematycznych i po godzinie dochodzimy do właściwego wyniku. Niezbyt kusząca perspektywa? Siemens znalazł na to radę – supernowoczesne pralki z systemem i-Dos samoczynnie dozują środek piorący w zależności od wszystkich wymienionych czynników.

Jak wykazały badania zachowań związanych z praniem przeprowadzone w wybranych krajach europejskich przez markę Siemens, 90 procent wszystkich konsumentów źle dozuje środki piorące. Zgodnie z zasadą „na wszelki wypadek” większość z nich stosuje zbyt dużo płynów i proszków do prania.

Tymczasem takie zachowanie jest zabójcze zarówno dla naszych portfeli (detergenty zbyt szybko się kończą, zaś nadmierna ilość piany to dodatkowe cykle płukania i większy pobór wody), jak i dla środowiska naturalnego (niepotrzebna eksploatacja zasobów naturalnych). I ten właśnie problem rozwiązuje marka Siemens, dzięki innowacyjnemu systemowi i-Dos.

Zintegrowany, precyzyjny system dozowania i-Dos w pełni automatycznie, a zarazem dokładnie, odmierza ilość środków piorących koniecznych do uprania danego wsadu. Jednocześnie i-Dos sprawia, że czynność potocznie nazywanego – „wstawiania prania” jest tak wygodna i szybka jak nigdy dotąd. Wszystko dzięki zbiornikowi na środek piorący, który wystarczy napełnić raz na ponad dwadzieścia prań. Sens zaproponowanego rozwiązania dostrzegalny jest chyba dla każdego, a zwłaszcza dla kierowców… bo który z nich tankuje swój pojazd za każdym razem, gdy do niego wsiada?

Przy pomocy czujnika aquaSensor dokładnie rozpoznawany jest stopień zabrudzenia ubrań w czasie trwającego prania. Na podstawie zebranych danych, program dostosowuje czas, a także dokładny cykl zmian temperatury i precyzyjnie dozuje środek piorący. Według danych niezależnego Instytutu Badawczego Technologii Czyszczenia WFK z Niemiec, ta nowatorska technologia pozwala na obniżenie zużycia wody nawet o 7062 l w skali roku!

Jak działa i-Dos w praktyce? Przed pierwszym użyciem do zbiornika wlewamy 1,3 litra płynnego środka piorącego dowolnej marki. Dodatkowo, osobny zbiornik napełniamy 0,5 l płynu do zmiękczania tkanin lub innym środkiem piorącym w płynie. Od tego momentu pralki można użyć około 20 razy, piorąc w niej najróżniejsze rodzaje tkanin, bez konieczności uzupełniania detergentów.

Jeżeli jednak zechcemy zastosować proszek do prania, środek piorący w formie tabletek lub specjalny środek do odplamiania, urządzenie wyposażone jest w komorę do ręcznego dozowania, którą można napełnić tak, jak się to zwykle czyni przed tradycyjnym cyklem prania. Pralki z systemem i-Dos przekonują także najwyższym poziomem komfortu użytkowania i maksymalną efektywnością.

Szeroki wachlarz atutów obejmuje m.in. program automatycznego odplamiania stainExpert, który bez pomocy specjalnych odplamiaczy usuwa 16 głównych rodzajów zabrudzeń. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy unikają stosowania odplamiaczy, np. z powodu skłonności do alergii lub w obawie przed zniszczeniem ubrań.

Zaś dla lubiących oszczędzać czas, pralka została wyposażona w specjalny program, którego wybranie gwarantuje uprania załadunku do 1kg w jedynie 15 minut. Model WM16S890EU to także bogata oferta aż jedenastu programów eksperckich. Ustawiając np. program Koszule Business pralka zmniejsza obroty wirowania, dzięki czemu koszule nie są wygniecione, zaś wybierając opcję Dessous®, bez obaw wypierzemy najdelikatniejszą bieliznę koronkową, czy ze zwiewnego syntetyku. Za innowacyjnością sprzętu kryje się niemiecka precyzja produkcji „made in Germany”.

Możesz się zapomnieć – pralka Siemens i-Dos! Podstawowe dane pralki Siemens z systemem i-Dos:
Symbol: WM 16S890EU
Maksymalna wielkość wsadu: 8 kg
Liczba obrotów na minutę: 1600 – 400
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Cena:  4749 PLN

Źródło:

Więcej