Aktualności

Przedsiębiorcze oblicze kobiet

11.03.2013

Dynamiczny rozwój świata biznesu motywuje współczesne kobiety do dużej aktywności i wykorzystywania możliwości jakie daje rynek.

Nie do przecenienia są również atrybuty cechujące płeć piękną: m.in. wielofunkcyjna rola społeczna, fachowość czy umiejętności interpersonalne, które pozwalają paniom osiągnąć wysoką pozycję w wielu dziedzinach, także w tych w których do tej pory dominowali mężczyźni. Kobiety konsekwentnie dążą do niezależności i samorealizacji, przełamując przy okazji stereotypowy podział na damskie i męskie profesje.

Era komunikacji – era kobiet

W 2012 roku brytyjski rząd przygotował dokument stwierdzający, że niewykorzystanie potencjału intelektualnego i organizacyjnego kobiet w biznesie może pozbawiać kraj 40 miliardów funtów potencjalnego dochodu rocznie. Tymczasem społeczno-kulturowe uwarunkowania roli kobiety doskonale sprawdzają się we współczesnym świecie, gwarantując paniom sukces i możliwość czynnego kreowania gospodarki i biznesu. Multifunkcjonalność kobiet, ich umiejętność słuchania, przyswajania wiedzy, dzielenia się doświadczeniami, nastawienie na rozwiązanie problemu – te miękkie kompetencje ułatwiają im relacje i współpracę z ludźmi, a także realizację wyzwań zawodowych. Jak zauważają eksperci – powoli, ale konsekwentnie maleją dysproporcje w zatrudnianiu kobiet i mężczyzn w typowo męskich zawodach1.

Kobiety od zawsze w budownictwie

Miejsce dla pań zawsze było i jest także w zdominowanym przez mężczyzn sektorze budowlanym. Kobieta - inwestor, kobieta - architekt czy kierownik budowy nie należą już do rzadkości. Rośnie liczba studentek na kierunkach budowlanych. Kobiety odgrywają również istotną rolę w administracji oraz sektorach doradczych związanych z budownictwem. Doskonałym przykładem są ekspertki budowy SILKA YTONG. W całej Polsce aktywnie działa już kilkaset pań, które od lat zaangażowane są w rynek budowlany. Z ich obserwacji wynika, że kobiety z dużym zapałem podchodzą do procesu budowy domu.

Społeczność budujących kobiet

Właśnie z myślą o paniach zainteresowanych zagadnieniami związanymi z budową domu powstała Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG – przestrzeń kobiecych rozmów i wymiany doświadczeń o budowaniu wymarzonego domu. Akademia Kobiet Budujących daje możliwość kontaktu osobistego, wsparcia oraz wzajemnej pomocy. Jest miejscem, w którym podczas swobodnych rozmów i indywidualnych kontaktów z kobietami o podobnych doświadczeniach dużo łatwiej pokonać bariery towarzyszące budowie własnego domu.

- Kobiety z ogromną pasją i zaangażowaniem podchodzą do budowy swojego domu. Są szalenie aktywne i pełne pomysłów. Chcemy pomóc paniom w realizacji tego marzenia dlatego już 13 marca ponownie rusza wiosenna edycja Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG – mówi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska. - Na panie czekamy w kilkudziesięciu miastach Polski. Mamy nadzieję, że nasze spotkania będą dla uczestniczek wartościową platformą wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy nt. wyzwań związanych z planowaniem i budową wymarzonego domu. Zapraszamy do naszej społeczności kobiet budujących! – dodaje Monika Mychlewicz.

Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG zaprasza

Cykl otwartych, bezpłatnych spotkań jest przeznaczony dla kobiet zainteresowanych wybudowaniem domu jednorodzinnego, w którym zamieszkają wraz z najbliższymi. Podczas spotkań ekspertki z branży dzielą się swoją wiedzą i praktyką. Odpowiadają na pytania dotyczące planowania budowy domu, doradzają m.in. jaki projekt domu wybrać, jak przygotować dokumentację budowlaną oraz załatwić formalności związane z inwestycją, a także jak rozplanować budżet i rozmawiać z ekipą wykonawczą.

Dostępne terminy oraz możliwość rejestracji na spotkania znajdują się na stronie http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/imprezy/akademia-kobiet-budujacych.

Spotkania rozpoczynają się o godzinie 18:00 i przewidziane są na około 2 godziny. Kalendarz Akademii Kobiet Budujących: 13.03 – Poznań, 14.03 – Wrocław, 18.03 – Opole, 18.03 – Gdańsk, 19.03 – Gliwice, 19.03 – Bydgoszcz, 20.03 – Toruń, 21.03 – Sieradz, 25.03 – Kielce, 03.04 – Stalowa Wola, 04.04 – Rzeszów, 05.04 – Przemyśl, 08.04 – Olsztyn, 09.04 – Białystok, 09.04 – Rybnik, 10.04 – Katowice, 10.04 – Ostrołęka, 11.04 – Warszawa, 15.04 – Słupsk, 15.04 – Radom, 16.04 – Szczecin, 17.04 – Zielona Góra, 18.04 – Legnica, 19.04 – Kalisz.

Zachęcamy również o obejrzenia filmów poświęconych Akademii Kobiet Budujących na:

1. Źródło: Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, badanie w ramach projektu „Godzenie ról rodzinnych i zawodowych kobiet i mężczyzn”

Źródło: Xella Polska

Więcej

 

Przedsiębiorcze oblicze kobiet
Zobacz produkty: