Aktualności

Zaprawy klejące do płytek – FX 600 Flex i FX 600 Flex biała w technologii trasstec

06.03.2013

System zapraw klejących FX firmy quick-mix, produkowanych przy wykorzystaniu  innowacyjnej technologii modyfikowania właściwości spoiw mineralnych trasem Tubag jest przeznaczony dla wymagających klientów. Fachowców ceniących sobie możliwość doboru najodpowiedniejszego produktu do konkretnych wymagań jakie napotykają na placu budowy.

Cienkowarstwowe zaprawy klejące FX 600 Flex i FX 600 Flex biała znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie od kleju wymaga się elastyczności, dużej siły klejenia, odporności na warunki atmosferyczne, jak również ochrony powierzchni kamieni naturalnych przed przebarwieniami.

Wyprodukowane przy użyciu technologii trasstec cienkowarstwowe zaprawy klejące FX 600 Flex i FX 600 Flex biała tworzą wzajemnie uzupełniający się duet elastycznych zapraw znajdujących zastosowanie do niemal każdego rodzaju podłoży, miejsc poddawanych znacznym obciążeniom mechanicznym, narażonych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, również trudnych i nietypowych, takich jak: stare okładziny ceramiczne, czy też podłoży odkształcalnych.

We wszystkich sytuacjach, w których wymagane jest użycie kleju elastycznego o zwiększonej przyczepności do podłoża, a zarazem chroniącego powierzchnię wrażliwych na przebarwienia kamieni, idealnym rozwiązaniem będzie zaprawa FX 600 Flex w kolorze białym. Dzięki zastosowaniu technologii trasstec zaprawy FX 600 posiadają zwiększoną przyczepność, wytrzymałość na ściskanie, obniżoną nasiąkliwość i skurcz.

Kleje FX znacząco zmniejszają ryzyko występowania wykwitów i przebarwień na powierzchni okładzin. Nie zawierają rozpuszczalników i są nieszkodliwe dla zdrowia, dlatego mogą być bezpiecznie stosowane wewnątrz pomieszczeń. Potwierdza to licencja EC1 EMICODE, której otrzymanie jest uzależnione od spełniania ostrych kryteriów pod kątem emisji lotnych związków organicznych (VOC).

Elastyczne zaprawy cementowe FX 600 Flex w technologii trasstec, wchodzące w skład nowej linii produktów do układania okładzin ceramicznych FX firmy quick-mix są przeznaczone w szczególności do klejenia płytek na podłożach poddawanych obciążeniom termicznym i mechanicznym, takich jak: ogrzewane podłogi, balkony, ciągi komunikacyjne czy schody. Wydłużony do 30 minut czas otwarty, pozwala na ewentualne korekty ułożonych płytek i uzyskanie estetycznego efektu wykonawczego.

Duża siła klejenia i zwiększona przyczepność sprawiają, że zaprawy FX 600 Flex mogą być stosowane również do układania płytek na starych okładzinach ceramicznych metodą „płytka na płytkę”. Kleje modyfikowane polimerami wysokiej jakości zachowują dużą stabilność również w ekstremalnych warunkach cieplnych i wilgotnościowych.

Kleje są wodo- i mrozoodporne, dlatego gwarantują pewny efekt również w pomieszczeniach mokrych oraz na tarasach i balkonach. Ze względu na zmniejszony spływ mogą być z powodzeniem używane na powierzchniach pionowych. Przy klejeniu materiałów podatnych na przebarwienia, takich jak marmur, biała glazura czy mozaika szklana należy stosować klej FX 600 w kolorze białym. Dzięki swoim właściwościom chroni wrażliwe powierzchnie przed przebarwieniami.

Zaprawy klejące do płytek – FX 600 Flex i  FX 600 Flex biała w technologii trasstec, cena:

  • FX 600 Flex w technologii trasstec – 39,90 zł/18 kg
  • FX 600 Flex biała w technologii trasstec – 54,90 zł/25 kg

*ceny netto

Źródło: quick-mix

Więcej

Firma powiązana:

Quick-Mix

Telefon 071 392 72 15 (lub 20)
www.quick-mix.pl
info@quick-mix.pl

Quick-Mix