Aktualności

Czy drewno egzotyczne jest nadal modne?

27.02.2013

Niespotykane kolory, ciekawy wzór słojów, wysoka jakość i trwałość – zalety egzotycznych podłóg drewnianych można wymieniać bez końca. Merbau, lapacho czy jatoba dla wielu z nas brzmi jednak równie tajemniczo, jak egzotycznie.

Drewno drzew egzotycznych, wykorzystywane do produkcji parkietów, zazwyczaj jest twarde i bardzo odporne na intensywne użytkowanie, a jego największą zaletą jest niezwykła, oryginalna uroda. W kolekcji Exotic Wood, firmy Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe, obejmującej deski tarasowe, łazienkowe i klasyczne deski podłogowe znajduje się wiele gatunków drewna z odległych zakątków świata – z Afryki, Azji oraz Ameryki Południowej.

Producenci drewnianych podłóg nie kryją, że moda na egzotyczne drewno od kilku lat słabnie. Teak, lapacho czy jatobę z salonów wypiera rodzimy dąb. Tym bardziej, że nowoczesne rozwiązania umożliwiają jego barwienie na „egzotyczne”, ciemne kolory. Szansą na powrót egzotycznych podłóg na salony może być jednak moda na lofty.

Szare, minimalistyczne wnętrza postindustrialne nabiorą szlachetnego wyglądu, jeśli zamiast klasycznych, rodzimych desek wybierzemy te egzotyczne – mówi Katarzyna Wątor, dyrektor Działu Marketingu Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe – Ciemne, szlachetne deski Merbau czy Wenge nie tylko ozdobią surowe wnętrze loftu. Taki wybór to także pewność, że drewniana podłoga będzie nam służyła przez wiele lat. Deski egzotyczne świetnie też wpisują się w nowoczesne wnętrza – jasne, szare, minimalistyczne. Można je stosować nie tylko na podłodze, ale też na ścianach i na suficie.

W Ameryce Południowej czy Indonezji wybór jatoby, lapacho czy merbau do postindustrialnych wnętrz nikogo by nie dziwił. Te gatunki drewna, dzięki swoim właściwościom, powszechnie wykorzystuje się w przemyśle. Produkuje się z nich podkłady kolejowe czy obręcze kół, wykorzystuje się je w kolejnictwie, budownictwie wodnym i przemyśle chemicznym.

Szeroki wybór egzotycznych podłóg otwiera przed architektami wnętrz całkiem nowe możliwość aranżacyjne – mówi Katarzyna Wątor – W ofercie Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe wszystkie egzotyczne podłogi dostępne są także w wersji surowej, co pozwala dodatkowo dopasować podłogę do charakteru wnętrza. Egzotyczne podłogi można pokryć lakierem, woskiem twardym olejnym lub olejować.

Czy drewno egzotyczne jest nadal modne? Ciekawym pomysłem na wykorzystanie egzotycznych gatunków drewna na podłogach jest połączenie ich z klasycznymi, rodzimymi deskami podłogowymi. W ten sposób, kolorem drewna, możemy wydzielić z otwartej przestrzeni kuchnię czy przedpokój.

W kolekcji Exotic Wood firmy Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe znajdziemy 30 różnych, egzotycznych propozycji litych podłóg drewnianych. Są w niej te najbardziej znane deski egzotyczne, jak merbau czy wenge, ale także tajemniczo brzmiące verdolago, tarara amarillo, sucupira czy mutenya.

Wszystkie podłogi dostępne w ofercie firmy pochodzą z kontrolowanych źródeł. – W Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe skrupulatnie sprawdzamy, czy egzotyczne drewno, wykorzystywane do produkcji naszych podłóg posiada odpowiednią dokumentację, potwierdzającą że drewno pochodzi z legalnego źródła – zapewnia Katarzyna Wątor.

Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Więcej

Firma powiązana:

Kopp

Telefon 12 269 80 35
www.podlogi-kopp.pl
info@podlogi-kopp.pl

Kopp