Aktualności

Tytuł Eco Jakość Roku 2012 dla Oras

22.02.2013

Kapituła konkursu, składająca się z ekspertów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. doceniła firmę Oras m.in. za skuteczną realizację polityki jakości i ochrony środowiska oraz wysoki stopień zaangażowania w działalność pro środowiskową. Tytuł Jakość Roku przyznawany jest od 2006 roku. Oras jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji inteligentnej armatury łączącej ekologię, funkcjonalność i nowoczesny design.

Konkurs „Jakość Roku” co roku zrzesza firmy wyróżniające się projakościowym podejściem do zarządzania.  Ma na celu wspieranie oraz promocję wysokich standardów i  jakości w działalności gospodarczej – produkcyjnej, handlowej oraz usługowej – zarówno na polskim rynku, jak i na rynkach zagranicznych.

Za stronę merytoryczną konkursu odpowiada Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Jest to najstarsza instytucja państwowa, która certyfikuje w Polsce systemy zarządzania – działa nieprzerwanie od 1958 roku. Firma Oras otrzymała wyróżnienie w kategorii Eco Jakość Roku 2012.

Czujemy się bardzo wyróżnieni otrzymaniem tytułu Jakość Roku 2012, szczególnie w tak bliskiej naszej misji kategorii,  jak ekologia. Oszczędzanie wody staje się istotne nie tylko z punktu widzenia dbałości o naszą planetę. Daje także bardzo wymierne korzyści ekonomiczne.

Projektując nasze baterie zawsze dokładamy wszelkich starań, aby produkowana przez Oras armatura pozwalała użytkownikom w łatwy sposób wdrażać idee ekologiczne, a przy okazji oszczędzać na rachunkach za wodę i energię niezbędną na jej ogrzanie – podkreśla Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

Eksperci zasiadający w kapitule konkursu docenili wysokie standardy, których firma Oras przestrzega na każdym etapie, począwszy od projektowania aż do produkcji i dystrybucji swoich produktów. Oceniający docenili wysoką skuteczność realizacji polityki jakości i ochrony środowiska, która firma stosuje na co dzień oraz klarowność implementowanych procedur.

Tytuł Eco Jakość Roku 2012 dla Oras – dodatkowo eksperci zauważyli wysoki stopień zaangażowania kadry w działalność prośrodowiskową oraz efektywne zarządzanie wszystkimi procesami w organizacji. Nowość wprowadzona przez firmę w 2012 r. – elektroniczna bateria Vienda – jest najbardziej ekologicznym kranem, gdyż zużywa jedynie 5 litrów wody na minutę. Dodatkowo model wykonany jest z zaawansowanego technologicznie kompozytu, materiału stosowanego dotychczas w medycynie, przemyśle lotniczym czy zbrojeniowym.

Wyznacznikiem produktów marki Oras jest bardzo wysoka jakość i ekologia. Fiński koncern powstał w 1945 roku. Produkuje armaturę wyłącznie w Europie, w fabrykach w Polsce i Finlandii. W procesie produkcji używane są surowce i komponenty pochodzące wyłącznie od europejskich dostawców. Firma zatrudnia w sumie ponad 1 tys. osób. W 2011 r. osiągnęła wynik sprzedaży netto na poziomie 129 mln euro.

Źródło: Oras

Więcej

Firma powiązana:

Oras Olesno

Telefon 800 518 469
www.oras.com
info.poland@oras.com

Oras Olesno