Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wapno, cement, gips

Lafarge Ambasadorem Regionu 2012

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2013-02-12

Lafarge zdobył wyróżnienie Ambasadora Regionu 2012 podczas tegorocznej edycji Liderów Regionu województwa świętokrzyskiego. Nagroda została przyznana firmie w uznaniu sukcesów na polskim rynku oraz zaangażowanie i wsparcie społeczności lokalnej w regionie.

W piątek, 8 lutego w Kielcach odbyła się trzynasta już Gala Liderów Regionu województwa świętokrzyskiego. Tegoroczna edycja przyznawania nagród gospodarczych liderom działającym w regionie miała wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki z wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim na czele. Kapituła konkursu, przyznaje co roku nagrody w kilkudziesięciu kategoriach, firmom i instytucjom, które osiągnęły dobre wyniki. Firma Lafarge, nagrodzona w zeszłym roku Super Liderem Regionu, w tym roku, ze względu na całokształt działań prowadzonych w na kielecczyźnie zdobyła tytuł Ambasadora Regionu 2012.

Nagrodę w imieniu firmy odebrał Mirosław Majchrowicz, dyrektor Cementowni Małogoszcz, który tak skomentował wyróżnienie:

Chciałbym podkreślić, że do tego wyróżnienia przyczyniła się praca naszych wszystkich pracowników oraz dobra współpraca z władzami regionu, która służy lokalnej społeczności.  Bez zaangażowania i dialogu między nami nie udałoby się zrealizować tylu projektów. Ogromnie za to wszystkim dziękuję.

Lafarge działa w Polsce od 1995 roku. Firma zainwestowała w polski przemysł cementowy ponad 1,5 miliarda złotych. Główne inwestycje w tym obszarze są związane m.in. z modernizacją zakładów, które należą obecnie do najnowocześniejszych na świecie. Systemy odpylania najnowszej generacji, stacje monitoringu powietrza oraz wykorzystywanie paliw i surowców alternatywnych sprawiają, że cementownie Lafarge, w tym Małogoszcz, są przyjazne dla środowiska i spełniają wszelkie europejskie normy i standardy.

Lafarge od lat aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, wspierając projekty służące jej rozwojowi oraz edukacji. W minionym roku firma zaangażowała się m.in. w projekt Wolna Strefa Lafarge w Muzeum Narodowym w Kielcach. To edukacyjna inicjatywa, w ramach której została otworzona specjalna przestrzeń przeznaczona do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Lafarge cyklicznie organizuje projekty zawiązane z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach zlokalizowanych wokół Cementowni Małogoszcz. Akcja GAP (Gaśnica-Apteczka-Pierwsza Pomoc) polega na organizowaniu szkoleń z pierwszej pomocy dla uczniów i nauczycieli, wyposażeniu placówek szkolnych w gaśnice i apteczki oraz na oznakowaniu dróg przeciwpożarowych.

Źródło: Lafarge Cement

Więcej

 

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny