Aktualności

„Glass Handbook 2012” – nowe wydanie podręcznika o szkle architektonicznym

15.01.2013

Glass Handbook” jest to praktyczne kompendium wiedzy nt. produktów szklanych i systemów szklenia dla budownictwa dostępnych aktualnie w ofercie NSG Group w Polsce.

Publikacja kierowana jest do architektów i projektantów, inwestorów, producentów okien, przetwórców szkła i wszystkich zainteresowanych charakterystyką techniczną oraz możliwościami wykorzystania szkła w architekturze.

Podręcznik „Glass Handbook” stanowi zbiór informacji o właściwościach, parametrach i możliwościach zastosowania produktów szklanych marki Pilkington. Obecne wydanie to trzecia edycja polskiej wersji podręcznika, która przedstawia aktualną ofertę firmy (zgodnie ze stanem na koniec 2012 r.). W porównaniu z poprzednią wersją publikacji z 2010 r., nowe wydanie zostało wzbogacone o prezentacje nowych produktów (takich jak Pilkington Optitherm™ GS, Pilkington SunShade™ Silver, Pilkington Pyroclear® czy Pilkington Insulight™ z żaluzjami ScreenLine®), bardziej szczegółowe opisy już istniejących produktów (np. systemów szklenia Pilkington Planar™ i Pilkington Profilit™) oraz liczne zdjęcia projektów architektonicznych, w których zastosowano rozwiązania marki Pilkington.

Handbook - rozdzial o systemie Pilkington PlanarNSG Group, producent szkła marki Pilkington, regularnie wprowadza na rynek nowe produkty i rozwiązania o ulepszonych parametrach technicznych, które umożliwiają uzyskanie dodatkowych korzyści użytkowych w obiektach budowlanych” – mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej na Europę w NSG Group. „Zależy nam, aby wszyscy zainteresowani mieli wiedzę o możliwościach, jakie oferują produkty szklane i systemy przeszkleń. Wiedza ta przekłada się na dobór efektywnych rozwiązań dla każdego projektu budowlanego”.

Informacje nt. produktów szklanych zebrane w „Glass Handbook” zostały uporządkowane według kategorii korzyści: ochrona przed słońcem, izolacja cieplna, ochrona przed ogniem i hałasem, bezpieczeństwo/ochrona przed atakiem, samoczyszczenie czy dekoracja. Publikacja zawiera też rozdział na temat systemów przeszkleń Pilkington Planar™ i Pilkington Profilit™, a także prezentacje produktów do specjalnych zastosowań np. superbezbarwnego szkła Pilkington Optiwhite™ czy szkła Pilkington Mirropane™ do dyskretnej obserwacji osób (tzw. szkło „policyjne”).

Aktualny podręcznik „Glass Handbook” jest dostępny w dwóch wersjach: on-line oraz drukowanej. Na stronie internetowej www.pilkington.pl można go znaleźć w wersji elektronicznej na wszystkich stronach produktowych oraz w zakładce „Broszury” w działach „Szkło dla domu”, „Szkło dla architektów” i „Szkło dla przetwórców i hurtowni szkła”. Wersja drukowana będzie dystrybuowana podczas seminariów, szkoleń i spotkań z klientami. Papierowe wydanie podręcznika jest również dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Źródło: Pilkington IGP Sp. z o.o.

Więcej

 

Firma powiązana:

Pilkington IGP Sp. z o.o.

Telefon 22 548 75 00
www.pilkington.pl

Pilkington IGP Sp. z o.o.