Aktualności

Boen na targach BAU w Monachium

30.01.2013

W dniach od 14 do 19 stycznia br. w Monachium odbyły się Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych, czyli BAU 2013. Wystawcy  z przeszło 40 krajów zajęli około 180 000 m2 powierzchni wystawowej. Stoisko firmy Boen mieściło się w hali w całości poświęconej producentom podłóg.

 Monachijskie targi – jak zwykle – przebiegały niezwykle interesująco. BAU to największe na świecie przedsięwzięcie, organizowane z myślą o architektach i specjalistach branży budowlanej oraz wnętrzarskiej.

Od lat wydarzenie to cieszy się zasłużonym uznaniem profesjonalistów – przyjmuje się, że w tym roku targi odwiedziło około 250 000 gości. Najważniejsze zagadnienia tegorocznej imprezy to energooszczędność, zrównoważone budownictwo oraz rozwój obszarów miejskich w XXI wieku.

Boen już po raz kolejny uczestniczy w targach BAU. Tegoroczna ekspozycja producenta stała pod znakiem nowości we wszystkich typach podłóg. Zaprezentowano zupełnie nową jakość warstwowych podłóg olejowanych. Zaledwie kilka miesięcy temu Boen ukończył  w Mölln (Niemcy) budowę jednej z najnowocześniejszych w Europie linii podłóg olejowanych. Powierzchnia podłogi oferowanej obecnie przez firmę Boen, jest dwukrotnie zabezpieczona naturalnym olejo-woskiem jeszcze na etapie produkcji.

Specjalna aplikacja oleju powoduje wyeliminowanie konieczności olejowania podłogi przez klienta, po zakończeniu montażu.  Dwukrotnie olejowana powierzchnia  ma też inne zalety. Sprawia, że wzrasta wytrzymałość podłogi oraz jej odporność na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, a także ułatwia codzienną pielęgnację. Nowa warstwa wykończeniowa podłoga lepiej znosi także oddziaływanie cieczy, takich jak woda, kawa, herbata czy czerwone wino.

Boen na targach BAU w Monachium, podczas targów firma Boen zaprezentowała wiele nowości w ofercie warstwowych, dębowych podłóg drewnianych: Amber, Barrel, Ivory, Moon, Graphite i Shadow. Także w desce litej nie zabrakło nowych, jeszcze atrakcyjniejszych odcieni, jak dab Highland, Yellowstone  czy Tobacco. Deski lite mają teraz charakter vintage – są postarzane, barwione, nierzadko posiadają sęki. Aby zapewnić inwestorom prawdziwą różnorodność wyboru, producent oferuje podłogi lite w trzech szerokościach (137, 162 oraz 187 mm).

Rozszerzeniu uległo także portfolio podłóg dwuwarstwowych – o deskę grubości zaledwie 10 mm, zawierającą warstwę z HDF. Ten produkt – nowy na polskim rynku – dobrze sprawdza się w projektach renowacyjnych. Oferta produktów dwuwarstwowych została również powiększona o jednolamelowe deski wędzone.

Jestem bardzo zadowolony z właśnie zakończonych targów – powiedział Robert Kowalski, Country Manager South & Central Europe w firmie Boen. – Nasza ekspozycja cieszyła się prawdziwym zainteresowaniem zwiedzających. Doskonale sprawdziła się koncepcja, polegająca na zaprezentowaniu  zupełnie nowej oferty oraz wprowadzeniu do każdej kategorii produktów wielu nowości – dodał Robert Kowalski.

Źródło: Boen

Więcej

 

Firma powiązana:

BOEN Polska

Telefon 663 188 887
www.boen.pl
robert.kowalski@boen.pl

BOEN Polska