Aktualności

Rozwiązania izolacyjne ISOVER na Stadionie Narodowym w Warszawie

29.01.2013

Pod koniec minionego roku ISOVER otrzymał wyróżnienie w XIII edycji konkursu Budowniczy Polskiego Sportu za zaangażowanie w budowę krajowych obiektów sportowych. Wydarzenie odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie, miejscu szczególnym dla marki. To właśnie tutaj zastosowano dwa jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów izolacyjnych  ISOVER - Ultimate U TPA 34 i Multimax 30.

Przy budowie jednego z najpiękniejszych obiektów minionych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej wykorzystano najnowsze rozwiązania konstrukcyjne oraz materiałowe, spełniające najwyższe standardy jakości. ISOVER od lat dostarcza swoje produkty izolacyjne dla obiektów sportowych oraz innych unikatowych i nowoczesnych budynków. Wykorzystane przy budowie stadionu produkty ISOVER to systemy sprawdzone w rozmaitych wymagających aplikacjach  i warunkach.

Budowa Stadionu Narodowego była ogromnym przedsięwzięciem budowlanym. Wymagała innowacyjnego podejścia i poszukiwania szeregu najlepszych rozwiązań, często nie stosowanych wcześniej w Polsce. – mówi Krzysztof Chmielewski – Regionalny Menadżer Sprzedaży ISOVER. – Wdrożenie systemów ISOVER na Stadionie Narodowym nie byłoby możliwe bez profesjonalnej współpracy ekspertów marki wraz z inżynierami odpowiedzialnymi za prowadzenie budowy obiektu. – dodaje.

Rozwiązania izolacyjne ISOVER na Stadionie Narodowym w Warszawie! Projektantom zależało na zastosowaniu produktów spełniających najlepsze parametry techniczne, dlatego do izolacji stropów pod trybunami zostały użyte płyty Ultimate U TPA 34 o niewielkiej grubości 50, 80 i 110mm. Ze względu na dużą ilość instalacji technicznych przebiegających pod nimi materiały ISOVER nadawały się idealnie. Pozwoliły jednocześnie osiągnąć niski współczynnik przewodzenia ciepła.

Dobra izolacyjność termiczna wełny Ultimate UTPA34 to tylko jedna z zalet produktu. Materiał wyróżnia się także odpowiednią sprężystością, dzięki czemu przy "pracy" konstrukcji trybun podczas imprez sportowych jest odporny na wszelkie ugięcia. – zaznacza Krzysztof Chmielewski – Ponadto pozwala na zabezpieczenie przegrody. Wełna pokryta folią aluminiową stanowi stanowi skuteczną barierę przed wilgocią. – dodaje.

Z kolei do izolacji ograniczonej wymiarami przestrzeni na suficie zastosowano Multimax 30 - produkt z wełny mineralnej otrzymywanej z włókien szklanych o najlepszych właściwościach izolacyjnych. Konstruktorzy użyli materiału do izolacji przestrzeni pomiędzy stropem a wszelkimi instalacjami, które są podwieszone pod sufitem obiektu.

Multimax 30 do dziś stanowi rewolucyjny i najbardziej energooszczędny materiał izolacyjny z wełny mineralnej dostępny na rynku. O jego wyborze zadecydowały takie parametry, jak najniższy współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda) do poziomu 0,030 W/mK, pochłanianie dźwięku, sprężystość, lekkość, sztywność płyt oraz niepalność. – mówi Chmielewski.

Źródło: Saint-Gobain Cunstruction Products Polska

Więcej

Firma powiązana:

Isover Saint-Gobain Construction Products Polska

Telefon 32 339 63 00, Biuro Doradztwa Technicznego: 800 163 121
www.isover.pl
info@isover.pl

Isover Saint-Gobain Construction Products Polska