Aktualności

Baltic Wood na Domotex i Bau 2013

28.01.2013

Za nami dwie najbardziej prestiżowe imprezy w branży podłogowej i budowlanej – targi DOMOTEX i BAU 2013. Firma Baltic Wood udział w obu tych wydarzeniach może zaliczyć do wyjątkowo udanych.

The Floor Fashion Show z najnowszą kolekcją podłóg litych Sélection du Sommelier, kolekcją Timeless, a także nowościami 2012-2013 na desce trójwarstwowej zachwycił zwiedzających i przedstawicieli mediów. Sukcesem jest też wygrana Concept Room’u Baltic Wood autorstwa uznanego niemieckiego projektanta Marka Brauna!

DOMOTEX 2013 – Welcome to The World of Fashion – targi DOMOTEX od lat uważane są za najważniejszą imprezę zrzeszającą przedstawicieli branży podłogowej. W tegorocznej imprezie w Hanowerze wzięło udział ponad 40 tys. zwiedzających z 80 krajów, a swoją ofertę zaprezentowało niemal 1350 firm z 60 krajów. Jedną z nich była firma Baltic Wood, która zaprosiła gości na wypełniony inspiracjami i najnowszymi trendami w świecie podłóg The Floor Fashion Show.

Na przyciągającym uwagę swoją wyszukaną i bardzo elegancką formą stoisku odbyła się premiera najnowszej kolekcji podłóg litych Sélection du Sommelier składającej się z ośmiu, pokrytych lakierem lub olejem ECO, szlachetnych propozycji. Charakter każdej z nich podkreślony jest poprzez proces szczotkowania oraz zastosowanie fazy na czterech bokach deski. Pomysł na kolekcję zrodził się podczas współpracy Baltic Wood z najlepszymi, europejskimi sommelierami. Nazwy podłóg nawiązują do szlachetnych i najbardziej znanych szczepów, jak Chardonnay, Riesling czy Chenin Blanc.

Baltic Wood zaprezentował również nową odsłonę kolekcji TIMELESS – podłóg artystycznie postarzanych. W jej skład wchodzi dziewięć wzorów, z których każdy – dzięki ręcznej pracy człowieka – staje się propozycją unikatową i niepowtarzalną. Zwiedzający mogli zobaczyć także NOWOŚCI 2012-2013 z kolekcji trójwarstwowych podłóg drewnianych. Niczym modelki na wybiegu, podłogi prezentowały piękno powierzchni szczotkowanych, pokrytych barwionymi olejami ekologicznymi (w tym najnowszymi: jasnobrązowym, ciemnobrązowym i beżowym) i kolorowymi bejcami.

Stoisko Baltic Wood cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Goście zgodnie podkreślali, że sposób prezentacji podłóg zarówno od strony wizualnej, jak i merytorycznej plasuje się na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy na targach DOMOTEX zorganizowana została wystawa Flooring Deluxe. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć zainscenizowane stoiska (tzw. Concept Rooms) ukazujące piękno podłóg i wykończeń podłogowych w 15-stu wizjach znanych i cenionych młodych projektantów.

Pomysłodawcą ekspozycji i opiekunem tej specjalnie zaprojektowanej przestrzeni był wybitny niemiecki architekt – Stefan Diez. Firma Baltic Wood została zaproszona przez organizatorów targów do udziału w wystawie jako jedna z 5-ciu reprezentujących branżę podłogową i jedyna produkująca wyłącznie podłogi drewniane. Współpraca projektanta Marka Brauna i firmy Baltic Wood zaowocowała intrygującym konceptem prezentacji podłóg „Pattern Intervention”, który w trzydniowym głosowaniu został uznany NAJLEPSZYM PROJEKTEM w kategorii „floor coverings”!

Mark Braun pokazał zupełnie nową interpretację podłóg drewnianych – tłumaczy Elżbieta Szydłowska, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy. – Przekroczył granice podłogi, adaptując ją również jako dekoracje ścian, bawiąc się barwą i co najbardziej interesujące – odkrywając mało znane, nawet wytrawnym znawcom drewna – wewnętrzne „JA” tego na wskroś naturalnego tworzywa – a więc kod DNA drewna, który artysta wytłoczył na połaciach podłogi.

Dodatkową atrakcją Concept Room’u była maszyna, dzięki której odwiedzający mogli na małych listewkach samodzielnie wyryć dedykowany firmie Baltic Wood wzór i zabrać go ze sobą do domu. Stoisko Baltic Wood pojawiło się także w Monachium na targach BAU 2013. To kolejna bardzo ważna impreza poświęcona branży budowlanej – tym bardziej, iż targi odbywają się co dwa lata. O ich sławie świadczy fakt, że już na rok przed wydarzeniem ogromna powierzchnia wystawiennicza została zarezerwowana do ostatniego metra kwadratowego. Tym większym osiągnięciem jest zaprezentowanie oferty przez firmę w głównej hali, wśród największych producentów podłóg drewnianych z całego świata. 

Baltic Wood inspirował ultramodnymi rozwiązaniami i niestandardowym podejściem do tematu podłóg drewnianych. Oferta firmy idealnie wpasowała się w tematykę tragów, która stawia szczególny akcent na budownictwo zrównoważone. Takie właśnie są podłogi Baltic Wood: przyjazne dla środowiska (certyfikat ISO 14001 i świadectwo M1), zapewniające użytkownikom komfort życia i pracy oraz szeroko rozumiane poczucie bezpieczeństwa przez długi czas (30 lat gwarancji). Baltic Wood na Domotex i Bau 2013!

Źródło: Baltic Wood

Więcej

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood