Aktualności

Cementownia Małogoszcz ma już 35 lat

12.10.2009

Cementownia Małogoszcz jest jednym z zakładów Lafarge Cement, firmy działającej na rynku polskim od 1995 roku. W ciągu kilkunastu lat firma zainwestowała w polski przemysł cementowy ponad 1,5 miliarda złotych, głównie w projekty w zakresie modernizacji i zwiększenia mocy produkcyjnych, w ochronę środowiska oraz oszczędność energii

Cementownia Małogoszcz obchodzi jubileusz 35-lecia. W 1974 roku nastąpiło uruchomienie zakładu i rozpoczęcie produkcji cementu. Przez 35 lat wiele się wydarzyło w zakładzie: w 1995 roku udziały nabyła firma Lafarge, zakład został całkowicie zmodernizowany, poczyniono znaczne inwestycje, nie tylko dla zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu, ale również dla ochrony środowiska naturalnego i uatrakcyjnienia oferty dla klientów.

Cementownie Lafarge w Polsce są jednymi z najnowocześniejszych na świecie. Zakończone właśnie inwestycje, które były prowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat w Cementowni Małogoszcz i w Cementowni Kujawy wyniosły w sumie ponad 300 mln złotych.

W ramach tych inwestycji w ciągu ostatnich dwóch lat w Cementowni Małogoszcz zbudowano nowy młyn cementu i silos klinkieru. Budowa młyna cementu nr 5 to największy projekt w historii cementowni. Inwestycje te pozwoliły na zwiększenie wydajności i usprawnienie produkcji oraz na wzbogacenie oferty o nowe gatunki cementu. Wybudowany również został nowy terminal załadunku cementu luzem, co w efekcie znacznie skróciło czas oczekiwania klientów na załadunek. Inwestycje służą także ochronie środowiska oraz poprawie bezpieczeństwa.

Obecnie w Cementowni Małogoszcz prowadzona jest budowa instalacji do suszenia popiołów mokrych, która uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej. Projekt ten umożliwi przemysłowe wykorzystanie popiołów, co znacznie przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego.

Cementownia Małogoszcz jest odpowiedzialnym partnerem dla regionu świętokrzyskiego i dla lokalnych społeczności. Za swoje zaangażowanie zdobywa uznanie i nagrody. W 2009 roku Lafarge Cement otrzymał tytuł LIDER REGIONU od kieleckiego dziennika "Echo Dnia" za działalność proekologiczną w Cementowni Małogoszcz.

Cementownia Małogoszcz ma już 35 lat
Zobacz produkty: