Aktualności

Projektowanie przestrzeni użytkowej z Armstrong CEILING ESTIMATE

08.10.2009

Architekci, projektanci wnętrz oraz wykonawcy niejednokrotnie stają przed problemem właściwego dostosowania jakości i ilości materiałów wykończeniowych do charakteru i przeznaczenia projektowanej przestrzeni użytkowej.

Realizacja projektu budynku lub wnętrza na poziomie jego wyposażenia wymaga rozpatrzenia wielu czynników. Na etapie projektowania sufitu podwieszanego pomocne może okazać się specjalne narzędzie kalkulacyjne stworzone przez firmę Armstrong.

CEILING ESTIMATE to program składający się z sześciu modułów, który umożliwia projektantom i instalatorom dokładny i bezbłędny dobór odpowiedniego sufitu nawet w pomieszczeniach o nietypowych kształtach i gabarytach.

Program CEILING ESTIMATE umożliwia wykonanie specyfikacji i oblicza zużycie materiałów do wykonania konstrukcji sufitowej, analizuje akustykę pomieszczeń oraz podaje dane do kosztorysu.

Narzędzie to pozwala unikać błędów projektowych, znacznie ułatwia i przyspiesza pracę architektom i wykonawcom. Można z niego korzystać nawet przy bardzo złożonych projektach, np. z wieloma pomieszczeniami o różnych wymiarach, kształtach i wymogach akustycznych, mówi Anna Baczkowska z firmy Armstrong.

Dzięki intuicyjnemu menu i funkcji automatycznej pomocy, użytkownik może używać programu bez konieczności skomplikowanego treningu i nauki.

Sześć w jednym  

CEILING ESTIMATE firmy Armstrong składa się z sześciu modułów, które pomagają w szybki sposób stworzyć odpowiednią ofertę wyposażenia wnętrza w sufit podwieszany, wyliczyć ilość koniecznych materiałów do realizacji projektu, a także skosztorysować całą inwestycję. W skład programu wchodzą m.in. kalkulator zużycia materiałów, kalkulatory dla pomieszczeń prostokątnych i wielokątnych, moduł akustyczny, moduł specyfikacji oraz tryb pracy bez autopomocy.

Kalkulator zużycia materiałów umożliwia przybliżone obliczanie wszystkich elementów (konstrukcji i akcesoriów), które są niezbędne do zamontowania sufitu, bez konieczności rysowania kształtu pomieszczenia. Poprzez określenie typu płyt oraz wybór odpowiednich elementów można tworzyć własne zestawienia, odpowiednie dla danego projektu.

Kalkulator dla pomieszczeń prostokątnych i kalkulator do pomieszczeń wielokątnych pomagają w obliczaniu całości komponentów koniecznych do zamontowania sufitu podwieszanego (konstrukcja i akcesoria) odpowiednio w pomieszczeniach prostokątnych lub wielokątnych.

Na rysunku można w prosty sposób umieścić wiele detali takich, jak lampy, kolumny itp. Układ pomieszczenia i rysunek sufitu zostanie wygenerowany na ekranie gotowy do wydruku, podobnie jak specyfikacja produktów niezbędnych do zbudowania sufitu podwieszanego.

Ważną zaletą CEILING ESTIMATE jest również możliwość świadomego kształtowania środowiska akustycznego projektowanych wnętrz. Moduł akustyczny pozwala ocenić warunki akustyczne panujące we wprowadzonym do programu pomieszczeniu w zależności od jego wymiarów, przeznaczenia i elementów wyposażenia i wykończenia ścian i podłóg, a następnie dobrać odpowiednie płyty sufitowe, najlepsze z punktu widzenia zalecanego czasu pogłosu.

Dodatkowo moduł specyfikacji pozwala na sporządzenie i wydrukowanie ostatecznej listy produktów, korzystając z rozległej, aktualizowanej interaktywnie bazy danych firmy Armstrong.

Tryb pracy bez autopomocy, przygotowany dla zaawansowanych użytkowników, gwarantuje im samodzielność w doborze parametrów i produktów oraz realizowanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

Szczegóły na temat programu na stronie www.armstrong.pl.