Aktualności

ADESILEX P9 firmy MAPEI Klejem Roku 2012

04.12.2012

Przez cztery miesiące trwał ranking popularności klejów do płytek na portalu www.chemiabudowlana.info. Na zwycięski klej MAPEI zagłosowało 45,4% uczestników – w większości wykonawców. Drugi w kolejności produkt otrzymał  18,9% wskazań

Fachowcy związani z sektorem chemii budowlanej oraz internauci wybierali spośród 26 produktów zgłoszonych przez producentów. Najliczniejszą grupą głosujących byli wykonawcy – stanowiąc prawie 62% ogółu respondentów. Licznie w rankingu wzięli udział inwestorzy indywidualni – 31% głosów, potwierdzając fakt, iż coraz częściej zwracają oni uwagę na markę produktów stosowanych podczas prac remontowo-wykończeniowych w ich domach. Badanie popularności klejów do płytek miało charakter ogólnopolski. Spośród 16 województw najwięcej głosów oddano na Śląsku, Mazowszu i Wielkopolsce.

Zwycięzca rankingu – ADESILEX P9 – jest obecny na polskim rynku od 2003 roku. Pierwsza receptura tego kleju powstała w latach 60-tych ubiegłego stulecia. Systematycznie doskonalony – do dzisiaj stanowi jeden z  najlepiej sprzedających się produktów Grupy MAPEI na świecie. Jeśli przyjmiemy, że roczna sprzedaż płytek ceramicznych w Polsce sięga 92 mln metrów kwadratowych, to śmiało można stwierdzić, że 12% z nich montowanych jest z wykorzystaniem ADESILEX P9.

ADESILEX P9 firmy MAPEI Klejem Roku 2012 – klej Roku 2012 (klasa C2TE) to tiksotropowa, cementowa zaprawa klejąca o wysokich parametrach i wydłużonym czasie schnięcia otwartego. Służy do montażu płytek ceramicznych, gresowych oraz kamienia naturalnego wewnątrz i na zewnątrz. Można ją stosować na płyty kartonowo-gipsowe, ogrzewanie podłogowe, stare okładziny ceramiczne, na hydroizolacje wewnętrzne (np. MAPEGUM WPS w łazienkach) i zewnętrzne (np. MAPELASTIC na tarasach, balkonach i w basenach). Dostępna jest w kolorze szarym i białym oraz w wersji szybkowiążącej ADESILEX P9 EXPRESS.

Źródło: Mapei

Więcej

Firma powiązana:

Mapei Polska Sp. z o.o.

Telefon 32 775 44 50
www.mapei.com/PL-PL/
info@mapei.pl

Mapei Polska Sp. z o.o.