Aktualności

TECE spełnia nie tylko świąteczne marzenia

03.12.2012

Firma TECE, producent systemów instalacyjnych oraz elementów armatury łazienkowej, nie tylko w okresie świątecznym nie pozostaje obojętna na potrzeby innych. Różnorodność środowisk wspieranych przez TECE oraz szerokie spektrum wspieranych inicjatyw dowodzą, że firma jest odpowiedzialna społecznie i ma otwarte serce na potrzeby ludzi.

Firma TECE pomagając innym pozostaje wierna pewnym zasadom. Wsparcie otrzymują organizacje, instytucje i stowarzyszenia, którym przyświeca konkretny cel. Przekazując dotacje finansowe TECE wybiera zatem tych, którzy, na co dzień poświęcają się dla innych, podążają za swoją pasją, lub sami nie są w stanie o siebie zadbać. Działania te są naturalną reakcją na potrzeby innych i przez to dotykają prawdziwej istoty działalności filantropijnej.

Firma TECE w całościowej strategii mocny nacisk kładzie na problematykę społeczną, uznając ją za nieodłączny element szerszych działań. Podejmując w tym względzie wiele inicjatyw aktywnie bierze udział w lokalnym życiu społecznym, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. „Poza wsparciem finansowym różnych instytucji bardzo często przekazujemy również zabawki, ubrania, pomoce naukowe oraz żywność. Robimy to, aby spełniać potrzeby i marzenia dotkniętych przez los.

Wierzymy, że nawet najmniejszy dobry uczynek wart jest więcej niż najszczersza dobra intencja. Przy wyborze wspieranych przez nas osób lub organizacji nie kierujemy się medialnym oddźwiękiem takich inicjatyw a chęcią niesienia bezinteresownej pomocy. Smutne jest to, że w Polsce o potrzebujących pamięta się zazwyczaj tylko, gdy idą święta lub trwają, nagłośnione w mediach, akcje charytatywne. My staramy się pamiętać, na co dzień. Często są to działania bardzo spontaniczne, ale z pewnością płynące ze szczerego serca” – mówi Aleksandra Dac, Kierownik Działu Promocji firmy TECE.

Kreatywność wpisana w wizerunek TECE sprawia, że firmie bliskie są pasja i inicjatywy artystyczne, pielęgnowane na co dzień przez Wydawnictwo Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami - AMUN w Raciborzu. Organizacja ta, dzięki szeroko zakrojonym działaniom takich firm jak, TECE może wspierać rozwój artystyczny osób, które pomimo niepełnosprawności zapragnęły dać wyraz swojej ekspresji twórczej. Zgodnie z wartościami marki TECE, promującymi ciągły rozwój i gotowość do przekraczania granic, firma w różny sposób stara się pomagać również ciężko doświadczonej przez los młodzieży. 

Dotacje finansowe oraz z pozoru małe gesty są w stanie wywołać uśmiech, radość i wiarę w lepszy start w dorosłe życie u podopiecznych Domu Dziecka w Górcu. Firma TECE wspomogła także Ochotniczą Straż Pożarną w Strzelinie. Środki przekazane na rzecz tej instytucji umożliwiły organizację Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” oraz VIII Powiatowych Zawodów Sportowo- Pożarniczych. Tego typu inicjatywy przyczyniły się nie tylko do zwiększenia konsolidacji strażackiej społeczności, ale przede wszystkim do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu strzelińskiego.

Równie ambitny cel przyświeca działaniom, wspieranemu od lat przez firmę TECE, Stowarzyszeniu Świętego Celestyna w Mikoszowie. Organizacja ta, jako jedyna w Polsce zapewnia kompleksową pomoc medyczną, specjalistyczną rehabilitację, edukację oraz pracę dla osób niepełnosprawnych. Podobne wartości w niesieniu pomocy kultywuje Zespół Opieki Zdrowotnej oraz Stowarzyszenie Dobroczynności im. Matki Teresy z Kalkuty w Strzelinie. Przekazane Stowarzyszeniu przez firmę TECE środki pomogły m.in. w przygotowaniu I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca, któremu towarzyszyła zbiórka pieniędzy na cele społeczno – opiekuńcze.

Nie zawsze ci, którzy dużo osiągnęli, pamiętają o tych, którzy mają mało. Takie zachowanie jest ideą filantropi od początku jej istnienia. Firma TECE, aktywnie wspierając różne środowiska, nie tylko w okresie świątecznym, udowadnia, że w misje przedsiębiorstwa wpisana jest bezinteresowna pomoc tym, którzy tego naprawdę potrzebują. TECE spełnia nie tylko świąteczne marzenia!

Źródło: Tece

Więcej