Aktualności

LMS – zielona technologia

29.11.2012

Poznańska firma LARS została jednym z laureatów trzeciej edycji konkursu GreenEvo. Komisja konkursowa nagrodziła ją za nowatorski systemem LMS.  Akcelerator Zielonych Technologii w tym roku zasili ponadto 10 innych, nowatorskich i ekologicznych rozwiązań.

Innowacyjność i szerokie możliwości systemu LMS, którego twórcami są eksperci z poznańskiej firmy LARS, zostały docenione podczas tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Przedsiębiorstwo znalazło się w gronie dziesięciu laureatów współzawodnictwa, a system LMS ma teraz szansę zaistnieć na rynkach zagranicznych.

LMS (Logic Managing System) jest technologią oferującą przede wszystkim funkcjonalność. W oparciu o nią skonstruowane zostały nowoczesne, bezprzewodowe sterowniki o bardzo niskim zużyciu prądu. – Dzięki LMS uzyskaliśmy produkt, który umożliwił tworzenie wyjątkowo energooszczędnych i bezawaryjnych urządzeń, wspomagających inteligentne zarządzanie automatyką.

To połączenie interaktywnego sterowania obiektów (przez człowieka) z matematyczną precyzją i logiką wzorców teoretycznych. Wpływa ono na znaczną oszczędność energii w naszych mieszkaniach, domach, ale także w obiektach użyteczności publicznej – mówi Andrzej Szymański, właściciel firmy LARS i jeden z autorów systemu. Sterowniki LMS można umieścić np. w głowicach termostatów kaloryferów, klamkach okiennych, termostatach bezprzewodowych czy nawiewnikach.

Dotychczas technologia LMS została wykorzystana m.in. w urządzeniach marki AURATON, które pomagają kontrolować i sterować temperaturą w otoczeniu domowym. Dzięki znikomemu zużyciu prądu, mogą one pracować wiele lat bez konieczności wymiany baterii, są więc nie tylko energooszczędne i niezawodne, ale przede wszystkim także ekologiczne – dodaje Andrzej Szymański.

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to przedsięwzięcie realizowane  przez Ministerstwo Środowiska. Głównym celem programu jest transfer polskich, innowacyjnych i ekologicznych technologii oraz szerzenie polskiej myśli technicznej na całym świecie. W ramach tego projektu prowadzony jest konkurs, w którym, spośród wielu przedsiębiorstw i ich zrealizowanych projektów, wybierane są te najbardziej innowacyjne i przyszłościowe dla polskiej oraz globalnej gospodarki środowiskowej.

Zgłoszone do konkursu zielone technologie to projekty dokładnie wyselekcjonowane. Najczęściej stanowią je rozwiązania, które powstały w wyniku wieloletnich prac badawczo-rozwojowych, zostały wdrożone wśród klientów, sprawdzone przez niezależnych ekspertów, a także zdobyły patenty, nagrody czy certyfikaty. Zwycięstwo w konkursie GreenEvo niesie za sobą wiele korzyści dla firm-laureatów.

Dzięki pomocy Ministerstwa Środowiska, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz innych instytucji, przedsiębiorstwa przede wszystkim zyskują możliwość rozpowszechnienia swoich rozwiązań na rynkach zagranicznych. Mogą także korzystać ze szkoleń, wiedzy i doświadczenia ekspertów z różnych dziedzin (prawnicy, finansiści, ekonomiści itp.), a także używać marki GreenEvo w celach promocyjnych i marketingowych.

Jak pokazuje doświadczenie, firmy-laureaci poprzednich dwóch edycji odniosły na rynkach międzynarodowych wymierne sukcesy. Oznacza to, że bycie częścią Akceleratora Zielonych Technologii to nie tylko prestiż i wyróżnienie dla innowacyjności. To także realne korzyści i dla przedsiębiorców i dla całej polskiej gospodarki, która coraz dynamiczniej się rozwija.

LMS – ZIELONA TECHNOLOGIA – technologię wyróżnia przede wszystkim energooszczędność i niezawodność, dzięki otwartości i stabilności systemu. Rozwiązanie cechuje również duży zasięg i szyfrowana transmisja danych, a także stale doskonalona funkcjonalność i możliwość zastosowania. LMS adresowany jest zarówno do producentów urządzeń konsumenckich, jak i profesjonalnych jako alternatywa bardziej wydajna i tańsza w stosunku do innych technologii. Zobacz film: http://www.youtube.com/watch?v=cXxsVhCq-gA

Źródło: Lars

Więcej

Firma powiązana:

Lars

Telefon 61 840 40 40
www.lars.pl, www.auraton.pl
trade@lars.pl

Lars