Aktualności

Husqvarna poszukuje najstarszej pilarki łańcuchowej na świecie…

30.09.2009

W tym roku Husqvarna obchodzi 50-tą rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszej pilarki. Z tej okazji wspólnie z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych przeprowadzony będzie konkurs - poszukiwania najstarszej, działającej pilarki tej marki. Ogólnopolski konkurs rozpocznie się już 1 października 2009. Zwycięzca otrzyma unikatowy model pilarki Husqvarna 450e, stworzony specjalnie z okazji jubileuszu...

Trochę historii…

W 1959 roku została wyprodukowana pierwsza pilarka Husqvarna. Zamówił ją właściciel lokalnego tartaku, który zdawał sobie sprawę z nieodpowiednich warunków pracy w zakładzie i dostrzegł potrzebę wytworzenia nowego typu pilarki.

Husqvarna wykorzystując swoje doświadczenie w produkcji silników motocyklowych, stworzyła pilarkę Husqvarna 90. Charakteryzowała się ona większą mocą silnika, mniejszą wagą oraz niższym poziomem hałasu, w porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku oraz przede wszystkim tym, że była obsługiwana przez jedną osobę.

W latach 60-tych, wprowadzono system antywibracyjny, oddzielający uchwyt od silnika. Tak powstał nowy model pilarki - Husqvarna 180. Wprowadzony system anty-wibracyjny radykalnie zmniejszył poziom drgań i spowodował zdecydowaną poprawę warunków pracy.

Kolejny krok milowy pilarek łańcuchowych Husqvarna miał miejsce w 1973 roku, gdy firma jako pierwsza wyposażyła wszystkie modele pilarek w system hamulcowy, co znacząco podniosło bezpieczeństwo pracy użytkowników. Ta innowacja wywarła ogromny wpływ na produkcję pilarek Husqvarna.                
Husqvarna zawsze stawia użytkownika na pierwszym miejscu. Nasze pilarki to połączenie ergonomii, efektywność i bezpieczeństwa począwszy od pierwszego modelu, powiedział Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Jubileuszowa wersja pilarki Husqvarna 450e…

Z okazji 50-lecia pilarek, Husqvarna wprowadziła nowy produkt - jubileuszową wersję pilarki Husqvarna 450e. Posiada ona wyjątkowe logo na  prowadnicy. Husqvarna 450e jest dostępna  w sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.  Każdy kto ją zakupi otrzyma jubileuszową  czapeczkę oraz wyjątkowy pokrowiec na swoją pilarkę.

Husqvarna 450e  to jedna z naszych najlepszych pilarek. Jest dopasowana do potrzeb zarówno okazjonalnych użytkowników, jak też doświadczonych pilarzy. Posiada wiele nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, które czynią ją jedną z najpopularniejszych pilarek Husqvarna. Ponadto, bardzo pomysłowe jest zawarcie liczby 50 w jej nazwie, powiedział  Lars Hagberg, Product Manager z firmy Husqvarna.

Dane techniczne pilarki HUSQVARNA 450e:

  • pojemność skokowa 50,2 cm3,
  • moc 2,4 kW/ 3.2 KM,
  • ciężar bez urządzenia tnącego 5,1 kg,
  • zalecana długość prowadnicy 13-20.

Im starsza, sprawna pilarka tym lepiej… - ogólne zasady konkursu

Aby uczcić jubileusz wprowadzenia na rynek pierwszej pilarki Husqvarna zapraszamy wszystkich właścicieli starych modeli tych pilarek do wzięcia udziału
w konkursie. Wystarczy wysłać zdjęcie sprawnej pilarki Husqvarna wraz z nazwą modelu, rokiem produkcji, swoim imieniem, nazwiskiem, adresem, numerem telefonu lub adresem e-mail na adres:

                                           Husqvarna Poland Sp. z o.o., ul. Wysockiego 15b, 03-371 Warszawa z dopiskiem "Konkurs"
                                           lub na adres e-mail: husqvarna@husqvarna.com.pl w temacie wpisując "konkurs".

Najważniejszym warunkiem jest to, aby zgłoszona do konkursu pilarka była wciąż sprawna!!!

Wygra osoba, która prześle zdjęcie najstarszej pilarki Husqvarna. W przypadku udziału w konkursie  dwóch maszyn z takim samym rokiem produkcji - wygrywa zgłoszenie, które zostało nadesłane wcześniej (decyduje data na stemplu pocztowym / data nadesłania e-maila). Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada 2009 roku. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni.

Może Twoja pilarka "była świadkiem" ważnego wydarzenia w życiu Twoim, dziadków czy rodziców… może związane są z nią jakieś wspomnienia, niezapomniane historie?... Jeśli tak, to wraz ze zdjęciem pilarki prześlij krótki opis tej historii. Najciekawsze wspomnienia zostaną opublikowane, a jej autorzy dodatkowo nagrodzeni

Regulamin konkursu dostępny od 1 października na stronie www.husqvarna.com.pl.