Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Kolekcje marki Laveo - szlachetne jak stal

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-05-20

W kategorii wyposażenia wnętrz trendy pojawiają się niemal już tak często jak w branży modowej i choć wiele z nich to królowie jednego sezonu, zdarzają się też nowości ponadczasowe.

Niezmienną popularnością od lat cieszy się chociażby faktura stali. Jej subtelna surowość oraz uniwersalność w łączeniu stali z innymi barwami sprawia, że chętnie wykorzystujemy ją w naszych wnętrzach, szczególnie w kontekście armatury łazienkowej i kuchennej oraz akcesoriów, przeznaczonych do tych pomieszczeń.

Marka Laveo w swoich kolekcjach nawiązuje do tej nieprzemijającej mody, oferując nowoczesne, cechujące się wyrafinowanym designem produkty.

Chłodna nowoczesność

Fakturę stali wykorzystuje się najczęściej we wnętrzach aranżowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Ze względu na swoją charakterystykę, a więc chłodną barwę oraz połyskującą fakturą, dobrze komponuje się ona z drewnem, kamieniem, czy ceglastymi fakturami, charakterystycznymi dla stylu loftowego. Dzięki stali przestrzeń staje się świeża i czysta, a także szlachetna.

Bateria BONA

Woda i stal

Jedną z propozycji na wykorzystanie stalowych faktur we wnętrzach naszych kuchni jest wprowadzenie ich za pomocą zlewozmywaków. Choć mają one za zadanie spełniać głównie rolę użytkową, mogą także kreować wnętrze i wpływać na jego wizualną atrakcyjność. W portfolio marki Laveo znajdziemy m.in. zlewozmywaki z linii KONGO i MARMARA. Pierwszy z nich to jednokomorowy zlewozmywak ze szklanym ociekaczem, który został utrzymany w ciemnej, połyskującej kolorystyce. Ta barwa sprawia, iż przestrzeń kuchenna nabiera niezwykle dystyngowanych i eleganckich cech.

W związku z tym, iż czerń doskonale komponuje się niemal z każdą barwą, z łatwością dopasujemy do niego baterie, blat oraz pozostałe elementy wykończeniowe. Jednokomorowy zlewozmywak bez ociekacza z linii MARMARA charakteryzuje się natomiast przyciągającym wzrok, grafitowym wykończeniem, które idealnie będzie współpracowało z drewnianymi, a także surowymi, betonowymi lub ceglastymi fakturami.

Poza nowoczesnym designem, zlewozmywaki marki Laveo cechują się najwyższymi parametrami technicznymi - są odporne na zarysowania, szok termiczny oraz wysokie temperatury. Mają głęboką komorę (KONGO - 200 mm, Marmara - 190 mm), dzięki czemu ułatwiają  codzienną pracę w kuchni.

Zlewozmywak Marmara

Design pod ręką

Stalowe faktury doskonale sprawdzają się także na bateriach  sanitarnych. Podobnie jak w przypadku zlewozmywaków, subtelnie podkreślają charakter całego pomieszczenia, a w zależności od ich designu mogą je nawet kreować.

W linii BONA marki Laveo znajdziemy baterie zlewozmywakowe, o modnych, nowoczesnych kształtach, uwydatnionych właśnie za pomocą surowych, stalowych faktur. Zestawiając je np. ze zlewozmywakami w czarnych barwach, stworzymy modne kompozycje, dzięki którym przestrzeń z pozoru użytkowa, może stać się prawdziwą, designerską wizytówką naszego domu.

W zależności od wariantu, możemy wybierać spośród różnych typów wylewek, dzięki którym dopasujemy baterię do naszych potrzeb i całej kompozycji  wnętrza. Ze względu na swoją uniwersalność oraz surową, elegancką charakterystykę, faktura stali zawsze będzie wpisywała się w kanony architektonicznej, ponadczasowej mody.

Wykorzystanie akcesoriów wykończonych w ten sposób pozwoli w każdym aranżowanym wnętrzu osiągnąć subtelny i nowoczesny efekt wizualny.

źródło i zdjęcia: Laveo

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny