Aktualności

MOKPOL oświetlony przez lampy LEDVANCE

15.05.2019

Największy ze sklepów sieci MOKPOL już kilka miesięcy może cieszyć się nowoczesnym oświetleniem dzięki oprawom LED marki LEDVANCE.

Zamontowanie nowych opraw w supermarkecie MOKPOL na warszawskim Ursynowie to pierwsze tego typu rozwiązanie w sklepach tej sieci. Za projekt – m.in. przedstawienie propozycji efektywności energetycznej i wybór opraw, odpowiedzialna była firma KABIS Sp. z o.o., która na wykonawcę przedsięwzięcia wybrała Instalatorstwo Elektryczne Janusza Michalaka.

Decyzja o inwestycji zapadła ze względu na chęć zmiany przestarzałych technologii na energooszczędne i wydajne oświetlenie LED, a głównym oczekiwaniem działu technicznego MOKPOL było uzyskanie optymalnego oświetlenia powierzchni handlowej największego ze swoich sklepów oraz ograniczenie kosztów energii. Ważne było też spełnienie norm związanych ze specyfiką oświetlenia artykułów spożywczych.

- "Podczas przygotowań do realizacji kluczowe dla nas stało się uzyskanie jak najwyższego natężenia oświetlenia przy jednoczesnej redukcji mocy, a także zaproponowanie takich rozwiązań, które swoją jakością będą mogły spełnić oczekiwania inwestora. Wybór padł między innymi na wydajne oprawy marki LEDVANCE. W naszej opinii produkty tej marki cechują się najkorzystniejszym stosunkiem ceny do jakości" - mówi Marcin Świnarski - kierownik Działu Projektów i Obsługi Inwestycji w firmie KABIS, odpowiedzialny za realizację.

W sumie wymiana objęła wszystkie punkty świetlne na terenie ursynowskiej placówki. Zainstalowano 153 oprawy marki LEDVANCE w hali głównej i na zapleczu.

- "Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tej realizacji, widzimy same korzyści" - przyznaje Iwona Karwowska, specjalistka ds. marketingu w firmie MOKPOL.

Nowe oświetlenie jest nie tylko energooszczędne, ale też znacznie poprawiło warunki pracy w naszym największym sklepie. Również nasi klienci (a na ich opinii zależy nam najbardziej) chwalą zmianę oświetlenia. W takich miejscach jak sklepy, odpowiednie światło jest niezwykle ważne zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

W MOKPOL zakupiono oprawy do zadań specjalnych LEDVANCE Damp Proof.

- "Podczas ich projektowania nasza firma skupiła się na trzech kluczowych potrzebach profesjonalnych użytkowników: prostej instalacji, doskonałej wydajności i wysokiej trwałości" - mówi Cezary Duk, Business Development Manager w LEDVANCE Sp. z o.o. Oprawy Damp Proof LED występują w dwóch rozmiarach: 1200 i 1500 mm długości i dwóch temperaturach barwowych: 4000 K i 6500 K. Ich instalacja jest niezwykle prosta - do podłączenia nie są potrzebne jakiekolwiek narzędzia. Stopień szczelności IP65 i odporności mechanicznej IK08 czynią ten model wyjątkowo odpornym na pracę w trudnych warunkach. W sklepie sieci MOKPOL zamontowaliśmy hermetyczne oprawy kompaktowe LED Slim Value o długości 1500 i temperaturze barwowej 4000 K - doprecyzowuje Marcin Świnarski z firmy KABIS.

źródło i zdjęcia: LEDVANCE Sp. z.o.o.

MOKPOL oświetlony przez lampy LEDVANCE

Firma powiązana:

LEDVANCE Sp. z.o.o.

Telefon 22 550 23 00
www.ledvance.pl

LEDVANCE Sp. z.o.o.
Zobacz produkty: