Aktualności

FSO Syrena postawiła na technologię LED

15.05.2019

Od niedawna Fabryka Samochodów Osobowych Syrena, a także firma Polfarmex, jej główny inwestor, mogą pochwalić się nowoczesnym oświetleniem, które zostało zainstalowane w obu obiektach. Wszystko to za sprawą opraw LED marki LEDVANCE i firmy Nowa Elektro.

Zamontowanie nowych opraw w siedzibie firmy Polfarmex i FSO Syrena wynika z chęci zmiany przestarzałych technologii na energooszczędne i wydajne oświetlenie LED.

- "Naszym głównym oczekiwaniem było uzyskanie optymalnego oświetlenia, a przy okazji ograniczenie kosztów energii" - powiedział Piotr Czarnecki, główny energetyk Polfarmex, odpowiedzialny za projekt ze strony inwestora.

Za projekt - m.in. przedstawienie propozycji efektywności energetycznej i wybór opraw, odpowiedzialna była firma Nowa Elektro.

- "Kluczowe dla nas było spełnienie warunków natężenia jak i równomierności wg nowych wymagań Polskich Norm, a także zaproponowanie takich rozwiązań, które swoją jakością będą mogły spełnić oczekiwania inwestora. Wybór padł między innymi na wydajne oprawy marki LEDVANCE o najlepszym według nas stosunku ceny do jakości" - powiedział Daniel Dróżka - ekspert w dziale efektywności oświetlenia, z firmy Nowa Elektro, odpowiedzialny za realizację.

Oprawa LED w korytarzu

W sumie zainstalowano 236 opraw marki LEDVANCE. W pomieszczeniach biurowych postawiono na serię Panel LED, dedykowaną do takich obszarów. To rodzina powierzchniowych opraw, będących zamiennikami tradycyjnych opraw oświetleniowych 600, 625 i 1200. Panel LED zapewniają równomierne i wolne od olśnienia oświetlenie. Dzięki płaskiej (tylko 10,5 mm), aluminiowej obudowie oraz białej, matowej ramce idealnie sprawdzają się w biurach, salach konferencyjnych, recepcjach i holach. Oprawy o mocy 33 W wyposażone są w pryzmatyczny panel rozpraszający światło, który umożliwia realizacje oświetlenia o ograniczonym ogólnym wskaźniku olśnienia UGR< 19.

W obszarach komunikacji, jak korytarze, klatki schodowe zamontowano oprawy serii Downlight LED, stanowiące bezpośredni zamiennik opraw świetlówkowych. Są bardzo proste w montażu, a dzięki zewnętrznemu zasilaczowi dołączanemu do zestawu stanowią uniwersalne rozwiązanie dla wielu systemów oświetleniowych. Ich zastosowanie może przynieść nawet do 60% oszczędności w kosztach eksploatacji.

O oświetlenie w pomieszczeniach przemysłowych, m.in. montowni, zadbają oprawy do zadań specjalnych - Damp Proof. Podczas ich projektowania LEDVANCE skupiła się na trzech kluczowych potrzebach profesjonalnych użytkowników: prostej instalacji, doskonałej wydajności i wysokiej trwałości. Oprawy DampProof LED występują w dwóch rozmiarach: 1200 i 1500 mm długości i dwóch temperaturach barwowych: 4000 K i 6500 K. Ich instalacja jest niezwykle prosta - do podłączenia nie są potrzebne jakiekolwiek narzędzia. Stopień szczelności IP66 i odporności mechanicznej IK08, czynią ten model wyjątkowo trwałym na pracę w trudnych warunkach. Wymiana opraw w obiektach FSO Syrena i Polfarmex będzie kontynuowana.

- "W tej chwili modernizujemy oświetlenie na taśmie produkcyjnej. Oczywiście także tu postawiliśmy na oprawy LED" - mówi Piotr Czarnecki.

- "Taka zmiana to wymierne korzyści, zarówno dla zespołu, którzy może pracować przy optymalnym oświetleniu, jak i dla firmy, która wydaje znacznie mniej na energię" - dodaje.

źródło i zdjęcia: LEDVANCE Sp. z.o.o.

FSO Syrena postawiła na technologię LED

Firma powiązana:

LEDVANCE Sp. z.o.o.

Telefon 22 550 23 00
www.ledvance.pl

LEDVANCE Sp. z.o.o.
Zobacz produkty: