Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Automatyka, sterowanie, inteligencja

IMOU - inteligentny domowy monitoring

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-05-15

Podczas Electronics Show, największych w Polsce targów elektroniki, marka IMOU zaprezentowała swoje nowości produktowe, w tym kamerę LOOC i bezprzewodowy system monitoringu CELL PRO. To łatwe w obsłudze urządzenia (Plug&Play), które poza licznymi funkcjami związanymi z monitorowaniem mieszkania, domu i jego okolic, oferują również skuteczny system aktywnego odstraszania nieproszonych gości.

Targi Electronics Show, odbywające się rokrocznie w Warsaw Expo, to największa w Polsce impreza dedykowana elektronice użytkowej i nowym technologiom. Podczas wydarzenia setki wystawców przedstawia swoje flagowe produkty i nowości w ofercie skierowane zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów zainteresowanych tematyka sprzętu elektronicznego. Wśród tegorocznych stoisk wystawowych dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja IMOU.

To marka konsumencka należąca do Dahua Technology, światowego lidera w obszarze systemów monitoringu. IMOU oferuje proste w obsłudze i intuicyjne urządzenia służące do monitorowania, zwiększające poziom bezpieczeństwa użytkowników. Rozwiązania IMOU dedykowane są do mieszkań i domów prywatnych. Opracowany przez markę system biznesowy "3 w 1" bazuje na takich filarach jak: inteligentne urządzenia, nowoczesne technologie i platforma chmurowa IMOU. Podczas Electronics Show marka IMOU zaprezentowała 2 produkty zasługujące na szczególną uwagę: bezprzewodowy system monitoringu CELL PRO oraz LOOC, kamerę Wi-Fi z funkcją aktywnego odstraszania.

CELL PRO - inteligentny bezprzewodowy system monitoringuCELL PRO, inteligentny bezprzewodowy system monitoringu

CELL PRO to w 100% bezprzewodowy system bezpieczeństwa, w którym kamery zasilane są z akumulatora. Dzięki temu oraz połączeniu przez Wi-Fi, elementy systemu mogą być umieszczane w dowolnych miejscach bez konieczności okablowania, którego położenie  często stanowi dla domowników duże utrudnienie. Konstrukcja CELL PRO jest odporna na warunki atmosferyczne, dzięki czemu produkt marki IMOU może być z powodzeniem stosowany zarówno wewnątrz domu, jak i do monitorowania jego okolicy.

Urządzenie obsługuje kompresję H.265, co pozwala na nawet dwukrotne zwiększenie czasu zapisu względem kompresji H.264 przy tych samych parametrach obrazu. Ponadto, CELL PRO wyposażone jest w detekcję PIR, która ogranicza ilość fałszywych alarmów. Kamery posiadają mikrofon i głośnik. W praktyce oznacza to, że użytkownik może z dowolnego miejsca słuchać, co się dzieje w pobliżu urządzenia, a także mówić do niego. Nagrania z alarmów mogą być zapisywane lokalnie na dysku lub w Chmurze IMOU.

LOOC. Monitorowanie z funkcją aktywnego odstraszania

Looc daje możliwość monitoringu na żywo w rozdzielczości 2 Mpx. Wykorzystuje najnowsze kodowanie video H.265, które pozwala oszczędzić do 50% pasma przesyłowego oraz miejsca na dysku. Urządzenie spełnia normę szczelności IP65, dzięki czemu  może być używane na zewnątrz w różnych warunkach pogodowych.

Looc wyróżnia się aktywnym systemem odstraszania. Wbudowany reflektor LED i syrena 110dB pomogą skutecznie powstrzymać niepożądanych gości przed wejściem do monitorowanego domu. Producent przewidział również miejsce na kartę MicroSD (o pojemności do 128 GB), co ułatwia przechowywanie nagrań z monitoringu. Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń IMOU istnieje możliwość przechowywania danych w chmurze, co  zapewnia bezpieczeństwo nagrań również w przypadku zniszczenia lub kradzieży kamery.

Więcej informacji na temat marki IMOU i oferowanych przez nią produktów znaleźć można na stronie www.imoulife.com

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny