Aktualności

Okno Vetrex V70 Optimal Black wyróżnione za unikalny design

20.11.2012

System V70 Optimal Black otrzymał tytuł finalisty tegorocznej edycji prestiżowego konkursu „Dobry Wzór”. Okno V70 Optimal Black pojawiło się na rynku niespełna półtora roku temu, a już zdążyło zdobyć wiele prestiżowych nagród w plebiscytach projakościowych.

Teraz zbiór ten powiększył się o wyróżnienie w konkursie o charakterze designerskim. System V70 Optimal Black został finalistą konkursu „Dobry Wzór”, w kategorii „Strefa Domu”,  zorganizowanego już po raz 19 przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Celem konkursu jest wyłonienie produktów przeznaczonych dla polskiego konsumenta i charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Gospodarki.

Zdaniem jury okno V70 Optimal Black jest innowacyjnym rozwiązaniem materiałowym i konstrukcyjnym będącym odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów. System ten łączy w sobie wysoką funkcjonalność - solidność, trwałość i wygodę użytkowania oraz walory estetyczne – charakterystyczne czarne okucie z powłoką galwaniczną, nadające produktowi unikalny, elegancki charakter, a przy tym jest produktem wysoko energooszczędnym. To właśnie te cechy decydują o wyjątkowości designu tego produktu.

Kwestie estetyczne w przypadku zakupu stolarki stają się coraz bardziej istotne. Okna nierzadko stanowią aż 20% powierzchni ścian, klientom zależy więc na ich dekoracyjnym aspekcie. Dlatego też stolarka Vetrex dostępna jest w najszerszej na rynku, 44-barwej palecie oklein. Wymagający klienci oczekują też innowacyjnych rozwiązań technologicznych zwiększających komfort i ergonomię użytkowania okien, takich jak np. ramka międzyszybowa Master Therm pozwalająca na ograniczenie strat ciepła nawet o 6% i eliminująca zjawisko skraplania się wody – dzięki czemu okna nie zaparowują.

Design to wartość dodana szczególnie ceniona przez wymagających klientów. Vetrex, jako producent stolarki Premium, zdaje sobie sprawę z tego, że oczekiwania nabywców w tej kwestii stale rosną. Jakość stolarki dla świadomych inwestorów nadal jest kwestią kluczową, jednak wybierając pomiędzy dwoma rozwiązaniami wykonanymi z materiałów tej samej klasy i o podobnych parametrach, klient zawsze zdecyduje się na to, które charakteryzuje się ciekawszym wzornictwem” – tłumaczy Krzysztof Michalak, Dyrektor Handlowy Vetrex.

Wystawę pokonkursową, na której prezentowane są wszystkie projekty zakwalifikowane do finału obejrzeć można do 9 grudnia w sali im. Wandy Telakowskiej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

Źródło: Vetrex

Więcej

 

Firma powiązana:

Vetrex

Telefon 58 692 24 00
www.vetrex.eu
vetrex@vetrex.eu

Vetrex