Aktualności

Konsola podłogowa R32 od Panasonic z prestiżową nagrodą iF Design

17.04.2019

Konsola podłogowa R32 od Panasonic jest alternatywą dla tradycyjnych grzejników, międzynarodowe wyróżnienie zdobyła za wyjątkowe wzornictwo, styl i kompaktowość. Konsola podłogowa R32 jest idealna do eleganckich i nowoczesnych wnętrz.

Panasonic Heating and Cooling dostał nagrodę iF Design za konsolę podłogową dla budynków mieszkalnych. Nagroda iF Design, wręczana przez International Forum Design (Międzynarodowe Forum Wzornictwa), to wyróżnienie dla producentów i projektantów tworzących pionierskie rozwiązania. Jurorzy biorą pod uwagę m.in. wpływ produktu na środowisko, wygląd i funkcjonalność.

Elegancka i nowoczesna konstrukcja konsoli podłogowej R32

Śnieżnobiały kolor oraz elegancka obudowa sprawiają̨, że urządzenie idealnie pasuje do większości pomieszczeń. Wymiary konsoli: 60x75x21 cm (wys./szer./głęb.), a szczególnie niewielka głębokość umożliwiają̨ prosty montaż. Jednostka może być zainstalowana bezpośrednio na podłodze, zamocowana pod oknem, a nawet częściowo ukryta w ścianie.

Wysoka klasa efektywności

Dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R32, nowe konsole podłogowe Panasonic działają̨ efektywniej niż̇ rozwiązania oparte na czynniku R410A, zapewniając ograniczenie kosztów ogrzewania. Czynnik R32 jest łatwy w recyklingu, ma zerowy wpływ na warstwę ozonową i o 75% mniejszy wpływ na GWP (potencjał globalnego ocieplenia) niż R410A. Dzięki wysokiej klasie efektywności energetycznej A++/ A++ konsola może wydajnie pracować w trybie ogrzewania przy temperaturach zewnętrznych rzędu -15°C oraz w trybie chłodzenia w temperaturze do +43°C.

Niezwykły komfort    

Dwukierunkowy nawiew powietrza (pionowy i poziomy) gwarantuje równomierne rozprzestrzenianie się powietrza w pomieszczeniu. W trybie ogrzewania ciepłe powietrze jest wypuszczane w górę i w dół. Z kolei w trybie chłodzenia nawiew jest skierowany do góry. Jednocześnie konsole pracują̨ tak, by nie zakłócać spokoju mieszkańców, szum generowany podczas ich pracy ograniczono do 20 dB(a), co jest porównywalne z szeptem.
Za oczyszczanie powietrza odpowiada nowy system Panasonic Nanoe X.

Wytwarzając rodniki hydroksylowe (OH), które utleniają chemikalia i bakterie znajdujące się w powietrzu, system Nanoe X może pracować jednocześnie z ogrzewaniem lub chłodzeniem. Usuwa pyłki, zanieczyszczenia, grzyby, a nawet dym papierosowy. Redukuje również nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu i zawiera wewnętrzny osuszacz, który ogranicza rozprzestrzenianie się pleśni i bakterii. Technologia Nanoe X pomaga także kontrolować alergeny i wirusy. Jest to bardzo opłacalny sposób poprawy jakości powietrza, zapobiegający przenoszeniu patogenów.

Inteligentny system sterowania

Sterowanie pracą urządzeń jest możliwe za pomocą sterownika na podczerwień lub aplikacji "Panasonic AC Controller". Ta druga pozwala zdalnie kontrolować systemy grzewczo-chłodzące nawet w 10 rożnych budynkach (do 20 jednostek wewnętrznych w jednej lokalizacji). Użytkownicy mogą zoptymalizować komfort, monitorować zużycie energii i obsługiwać określone funkcje każdej jednostki za pośrednictwem smartfona lub tabletu z systemem iOS i Android.

Seria oferuje 4 modele, co pozwala wybrać urządzenie w zależności od wymagań pomieszczenia: 2,5kW (model CS-Z25UFEAW), 3,5kW (model CS-Z35UFEAW) i 5kW (model CS- Z50UFEAW) dla systemów Multi i Single-Split oraz 2kW (model CS -MZ20UFEA) tylko dla Multi-Split.

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie Panasonic


źródło i zdjęcie: Panasonic

Konsola podłogowa R32 od Panasonic z prestiżową nagrodą iF Design

Firma powiązana:

Panasonic

Telefon 801 003 532, 22 338 11 00
www.aircon.panasonic.pl

Panasonic
Zobacz produkty: