Aktualności

Loftowe aranżacje z drzwiami z oferty 4iQ

16.04.2019

Styl loftowy ma bardzo dużą rzeszę zwolenników. Uwodzi swą innością, ekstrawagancją, zachęcając do tego, by pokazywać we wnętrzach jego elementy. Kusi swą niepowtarzalnością, dając pewność, że nie ma drugiego tak samo urządzonego mieszkania.

Loft z prawdziwego zdarzenia to zazwyczaj wielka przestrzeń o wysokich sufitach w dawnym magazynie czy hali fabrycznej. W nurt ten doskonale wpisuje się też poddasze starej kamienicy – z czerwoną cegłą na ścianach, dużymi oknami, belkami stropowymi i oryginalnymi betonowymi powierzchniami. Projektanci potrafią pięknie wyeksponować naturalne atuty takiego miejsca. Nie każdy ma jednak do dyspozycji takie wnętrza. Na szczęście styl industrialny z powodzeniem można wprowadzić nawet do mieszkania w bloku.

Industrialny salon

Wśród materiałów główna rolę odgrywają beton, kamień, stal, szkło, drewno. Najciekawszymi meblami okazują się te zniesione ze strychu dziadków albo pochodzące z recyklingu: krzesła na cienkich drewnianych nóżkach, z metalowymi elementami – każde z innej bajki; stoły – jakby naruszone zębem czasu, z przetarciami; palety – jako podstawa kanap, a także półki na książki. Na ścianie wyróżniają się lustra w postarzanych oprawach, na grubych jutowych sznurach, a także czarna kredowa tablica w drewnianej ramie.

Dopełnieniem aranżacji są drzwi z serii Loft z litego surowego drewna sosnowego, z widocznymi sękami, wzmocnione listwą biegnącą ukośnie przez całe skrzydło. W nurcie industrialnym istotne jest światło. Naturalne światło dzienne wpada do wnętrza przez wielkie okna bez zasłon czy firan i sprawia, że salon wydaje się jeszcze większy. Wieczorem odpowiedni nastrój wprowadzają duże lampy w metalowych oprawach.

Zieleń w salonie

W loftowych wnętrzach bardzo dobrze wygląda zieleń roślin, która wnosi do aranżacji pozytywną energię oraz stanowi wyrazisty akcent na tle bieli i szarości. Loft jest również bliski sztuce, bo przecież narodził się w środowisku artystycznej bohemy, która w dawnych pofabrycznych magazynach Paryża i Nowego Jorku urządzała swoje pracownie. Nowoczesne grafiki i plakaty doskonale harmonizują więc z industrialnymi motywami.

Drewniane drzwi w loftowej kuchni 

W loftowej kuchni fronty mebli zazwyczaj składają się z dużych, jak najmniej podzielonych białych płycin, a blaty są kamienne. Sosnowe drzwi przesuwne Loft z widocznymi okuciami oddzielają strefę salonową od kuchennej, jednocześnie wprowadzając do aranżacji wyrazistą przemysłową nutę.

Łazienka z elementami industrialnymi 

Industrial obecny jest nawet w łazience: w płytkach naśladujących drewno, kamień lub białe cegły; w wielkich taflach szklanych powierzchni; w oszczędnej w formie ceramice i armaturze; w drewnianych sęcznych drzwiach, których główną ozdobą są dwie krzyżujące się w znak „X” deski w dolnej części. 

Drzwi wewnętrzne z serii Loft firmy 4iQ doskonale nadają się do lakierowania lub malowania. Standardowo wyposażone są w wysokiej klasy zamki i zawiasy, pasujące zarówno do ościeżnic metalowych i drewnianych, wykonanych zgodnie z obowiązującą normą budowlaną.

źródło i zdjęcie: 4iQ

Loftowe aranżacje z drzwiami z oferty 4iQ

Firma powiązana:

4iQ Group

Telefon 89 648 60 85, 604 105 019
www.4iq.com.pl
kontakt@4iq.com.pl

4iQ Group
Zobacz produkty: