Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Farby, emalie, systemy dekoracyjne

Śnieżka odnawia dębicką pediatrię

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-03-22

"Dziecięcy świat w kolorach" to program, w ramach którego Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA odnawia oddziały dziecięce w całej Polsce. Przed 14 laty jedną z pierwszych placówek objętych projektem był dębicki szpital. Po latach przyszedł czas, aby tutejsza pediatria znów zyskała nowe oblicze. Tym razem w znacznie szerszym wymiarze niż poprzednio

"Dziecięcy świat w kolorach" to program społeczny adresowany przede wszystkim do szpitali, które przez wiele lat nie były remontowane. W ramach akcji odnowionych zostało dotychczas 29 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce, a jubileuszową "trzydziestkę" program będzie świętował właśnie w Dębicy. Tym razem, poza standardowymi działaniami jakimi Śnieżka obejmuje oddziały dziecięce (przygotowanie wnętrz do malowania, malowanie ścian oraz wykonanie artystycznych dekoracji), dołączone zostało także wsparcie dodatkowe w postaci darowizny o wartości ponad 100 tys. zł. na wymianę stolarki drzwiowej na całym oddziale.

Korytarz na oddziale pediatrii

- "Dębicka edycja programu odbywa się w szerszym wymiarze, ze względu na lokalny charakter przedsięwzięcia. Dlatego też podjęliśmy decyzję, że zanim przystąpimy do prac renowacyjnych, najpierw wymienimy na oddziale mocno zniszczone już drzwi. Te nowe pozwolą nie tylko na uzyskanie lepszego efektu estetycznego, ale będą także dostosowane do obecnych wymogów bezpieczeństwa obowiązujących na oddziałach dziecięcych" - mówi Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.

Artystyczne zdobienie ścian jest zawsze poprzedzone odpowiednim przygotowywaniem i malowaniem powierzchni i tak będzie również w przypadku oddziału dziecięcego w Dębicy. Prace nad wymianą stolarki idą pełną parą i już w najbliższych tygodniach, wnętrza tutejszej pediatrii nabiorą nowych kolorów. W projekcie Śnieżki dobierane są takie barwy, które poza estetycznym, spełniają także cel terapeutyczny - istotny w procesie leczenia małych pacjentów. Finałem akcji będzie namalowanie na ścianach barwnych dekoracji. Współpracująca ze Śnieżką artystka, Joanna Jeleniewska, ozdobi ściany oddziału indywidualnie opracowanymi motywami nawiązującymi do historii Dębicy, dzięki czemu obrazki będą nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale będą mieć także charakter edukacyjny.

Zakończenie prac renowacyjnych na oddziale planowane jest na przełom kwietnia i maja 2019 roku.

źródło i zdjęcia: Śnieżka

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny