Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ceramika łazienkowa, wanny, kabiny prysznicowe

Zrezygnuj z wody w plastikowych butelkach razem z Geberit

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-03-22

Idea zrównoważonego rozwoju jest od dawna filarem Geberit. Troska o zasoby wodne wyraża się m. in. poprzez tworzenie trwałych produktów, obniżających zużycie wody oraz energooszczędnych instalacji. W tym roku biuro Geberit rezygnuje z wody w plastikowych butelkach na rzecz czystej wody z kranu, świętując w ten sposób Światowy Dzień Wody.

Plastikowe odpady stanowią dziś ogromne zagrożenie dla zasobów wodnych i środowiska. Właśnie dlatego, z myślą o przyszłości naszej planety, Geberit rezygnuje z plastikowych butelek na rzecz wody z kranu. Konsekwencja, która uczyniła ze szwajcarskiej firmy jednego ze światowych liderów branży, przejawia się także w codziennych wyborach pracowników. Proste obliczenia dowodzą, jak duże znaczenie może mieć ten drobny krok: jeżeli w 50-osobowym biurze każdy wypija codziennie 2 butelki wody po 0,5 l - do kosza trafia około 100 pustych butelek. W ciągu roku daje to liczbę 24 000 plastikowych śmieci! Justyna Zborowska, menadżer w firmie Geberit, komentuje:

- "Rezygnację z plastiku przeprowadziliśmy krok po kroku. Wcześniej w naszym biurze woda była serwowana w butelkach, następnie przeszliśmy na opakowania szklane, aby w 2019 roku całkowicie porzucić butelki. Mogłoby się wydawać, że są to działania na małą skalę, ale już w perspektywie roku widać wyraźnie, jak dużą przynoszą korzyść" - dodaje.

Woda z kranu - racjonalny wybór

Jest czysta, smaczna i zawiera cenne dla zdrowia mikroelementy, takie jak magnez i wapń. 70% tej wody pochodzi z Wisły. Nim znajdzie się w szklance, przechodzi przez wieloetapowy cykl procesów uzdatniania, filtrację, ozonowanie oraz dezynfekcję.

Dla wygody pracowników, Geberit Polska wprowadza w swoich biurach karafki i poidełka, które - na życzenie - chłodzą, filtrują, a nawet bąblują wodę. Schłodzona kranówka, podana w ładnej karafce z plasterkiem cytryny, na każdym stole będzie prezentować się bardziej elegancko i ekologicznie, niż plastikowa butelka.

Firma Geberit zachęca, aby również inni aktywnie włączyli się w ochronę środowiska naturalnego, rezygnując z wody w plastikowych butelkach, zarówno w biurach, jak i w domach. To proste. Kluczem jest świadomość tematu. W firmach warto zacząć od rozmów z pracownikami, pogłębić wiedzę, rozprawić się z kilkoma mitami i szkodliwymi nawykami.

Dodatkowe informacje na temat akcji, można znaleźć na specjalnych tablicach, przygotowanych przez Geberit. Tablice te można wykorzystać jako inspirację w pracy, szkole lub w domu.

źródło i zdjęcia: GEBERIT

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny