Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Zlewozmywaki

Wielki powrót zlewozmywaków ceramicznych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-03-21

Co jest takiego w zlewozmywakach ceramicznych, że powracają do naszych kuchni? Czy ceramika dobrze wygląda tylko w kuchni tradycyjnej? Jaki zatem zlewozmywak wybrać do kuchni nowoczesnej? Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

Zlewozmywak modułowy - do jakiej kuchni?

Ceramiczne zlewozmywaki od wielu lat nie wychodzą z mody, a ich popularność wciąż rośnie. Powodem jest między innymi coraz większa ilość dostępnych wzorów. Różne kształty i rozmiary, które znajdziemy w ofercie marki Deante pozwolą dopasować zlew do dużej i małej kuchni. Modele dwukomorowe ucieszą pasjonatów gotowania, a jednokomorowe spodobają się właścicielom zmywarki. Wśród tych produktów uwagę zdecydowanie przyciągają zlewozmywaki modułowe, czyli nakładane na szafkę w taki sposób, żeby ich przednia część wychodziła delikatnie poza obrys mebla. Brzmi ciekawie, prawda? I tak też wygląda!

Modne zlewozmywaki ceramiczne

Zlewozmywaki z widocznym frontem były początkowo zarezerwowane dla kuchni w stylu prowansalskim i farmerskim. Ich uroda i praktyczność sprawiły jednak, że dziś montuje się je zarówno w kuchniach klasycznych, jak i nowoczesnych. W zależności od tego, jaką zamontujemy baterię i jakimi meblami urządzimy kuchnię, możemy osiągnąć różny efekt, od prowansalskiego po minimalistyczny. Możliwości jest więc wiele, a ostateczny wybór zależy od pomysłu projektanta. Śnieżnobiały zlewozmywak ceramiczny, np. Sabor marki Deante, zawsze wdzięcznie się dopasuje do aranżacji i pomoże zbudować przytulną, domową atmosferę. A skoro wiemy już, że będzie się świetnie prezentował, przyjrzyjmy się jego funkcjonalności.

Zlewozmywak ceramiczny z oferty Deante

Zalety zlewozmywaka ceramicznego

Na plus ceramicznego zlewozmywaka przemawia na pewno łatwość jego użytkowania i pielęgnacji. Idealnie gładką powierzchnię łatwo jest utrzymać w czystości, nie przyjmuje ona też zapachów ani plam, co w kuchni jest szczególnie ważne. W przypadku zlewozmywaka z widocznym frontem także ta wyeksponowana przednia część zlewozmywaka jest na pewno bardziej odporna na zabrudzenia niż front meblowy.

Ceramika to także dobre rozwiązanie dla osób zorientowanych na dbałość o środowisko. Wspomniany już zlewozmywak Sabor jest wykonany w 100% z naturalnych materiałów. Wypalony w wysokiej temperaturze i szkliwiony, jest bardzo trwały: odporny na uderzenia, wysoką temperaturę i szok termiczny, czyli gwałtowną zmianę temperatury. Ważne jest też, że jego powierzchnia nie odbarwia się i pozostanie śnieżnobiała przez kolejne lata użytkowania, ciesząc oczy domowników.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zlewozmywaka?

Jeśli decyzja o zakupie zlewozmywaka ceramicznego została już podjęta, zastanówmy się, jaki dokładnie model będzie najlepszy. Podstawową kwestią jest na tym etapie określenie wielkości zlewozmywaka, czyli ilości komór, ale też szerokości szafki, na której będzie zamontowany. Przykładowo jednokomorowy zlewozmywak Deante Sabor jest przeznaczony do szafki o szerokości 60 cm. W zależności od miejsca osadzenia - bliżej lub dalej od ściany - możemy regulować, jak duża część frontu komory będzie wystawała poza linię szafek. Aby uniknąć niespodzianek, dobrze jest dokładnie zmierzyć szafkę, w której będzie zamontowany.

Niemniej ważną kwestią jest dobre wykorzystanie miejsca, które przeznaczymy na zlewozmywak. Aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń, zwróćmy uwagę na wymiary wewnętrzne zlewu. Obszerna i głęboka komora zapewni maksymalną funkcjonalność, można będzie w niej bez trudu umyć nawet blachę wyjętą z piekarnika, czy wstawić wysoki garnek.

Dobrze wybrany zlewozmywak będzie ozdobą kuchni przez wiele lat. Stawiając na trwałą ceramikę na pewno będziemy zadowoleni i z efektu wizualnego, i z funkcjonalności.

źródło i zdjęcia: Deante

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny