Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Baterie nablatowe Ferro do eleganckich łazienek

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-03-20

Łazienki w naszych domach przestają być wyłącznie miejscem, w którym wykonujemy niezbędne czynności higieniczne i pielęgnacyjne. Coraz częściej przybierają one kształt eleganckich pokoi kąpielowych, stając się strefą relaksu i luksusu - prawdziwym domowym SPA, w którym wszystkie elementy wyposażenia spełniają najwyższe standardy funkcjonalne i estetyczne.

Modnym a zarazem praktycznym trendem jest montowanie w łazience umywalki w kształcie misy stojącej na blacie. Jest to z jednej strony ukłon w kierunku tradycji - odwołanie się do wystroju dawnych łazienek, gdzie do toalety wykorzystywano ustawione na szafkach lub stelażach miski, a z drugiej - nowoczesne, funkcjonale rozwiązanie dające wyjątkowy efekt wizualny i pozwalające na dowolne zagospodarowanie przestrzeni pod blatem. Umywalki-misy wymagają montażu specjalnie przystosowanych baterii o wysokim korpusie i długiej wylewce, umożliwiającej wygodne umycie rąk.

Łazienka w stylu SPA

Ten obszerny pokój kąpielowy to przykład udanego połączenia luksusu i wyrafinowanych ozdób ze spokojem i harmonią. Uwagę przykuwają sztukaterie na suficie, bogato zdobione lustro w stylu retro, wytworna posadzka i oryginalny żyrandol. Doskonale współgrają z nimi zabudowane szafki, wolno stojąca wanna na postumencie z baterią podłogową oraz białe, nablatowe umywalki we wnęce z lustrem. Z wszechobecną bielą kontrastują drewniana listwa pod blatem, srebrna oprawa lustra i oryginalnego stolika oraz baterie. Przy dwóch stanowiskach umywalkowych zamontowano wysmukłe baterie Fiesta marki FERRO o minimalistycznym designie, zaopatrzone w regulatory ceramiczne, zapewniające bezawaryjność urządzenia. Wyjątkowe wrażenie, jakie wywiera to wnętrze wynika przede wszystkim z perfekcyjnego doboru i jakości jego wyposażenia.

Elegancki pokój kąpielowy

W przestronnym wnętrzu dobrze jest zaaranżować miejsce zarówno na długą, relaksującą kąpiel, jak i szybki prysznic. Minimalistyczna łazienka wyraźnie zainspirowana stylem industrialnym, za sprawą prostych form, dychromatyzmu, a przede wszystkim obecności luster i elementów szklanych wydaje się jeszcze większa niż w rzeczywistości. Surowe pomieszczenie wyłożone kamienną okładziną zawiera szereg prostokątnych elementów. Dzięki zastosowaniu umywalek nablatowych pod blatem znalazło się miejsce na długą, praktyczną półkę na ręczniki i łazienkowe akcesoria. Z prostokątnymi umywalkami perfekcyjnie harmonizują surowe w stylu, wyposażone w poręczną rączkę baterie Algeo Square.

W skandynawskich wnętrzach królują biel, funkcjonalność i odwołania do świata natury. Nie inaczej jest i w tej obszernej łazience, w której znajduje się zarówno niezabudowana wanna, jak i otwarta strefa prysznica z odpływem liniowym, sedes oraz bidet, a pomieszczenie nie traci przy tym przestronności. Przytulności łazience dodają imitujące drewno wstawki w posadzce, taki sam blat oraz drewniany stolik z żywą rośliną. Uwagę przykuwa oryginalny wieszak na ręczniki w formie drabiny. Skandynawski styl stawia na oszczędność w każdym wymiarze - nie tylko odnośnie do form i kolorów. Minimalistyczna, świetnie pasująca do wnętrza bateria Veneto VerdeLine, dzięki napowietrzającemu strumień wody perlatorowi pozwala na znaczne ograniczenie zużycia wody bez obniżenia komfortu mycia rąk. Ponadto została wyposażona w regulator ceramiczny FerroClick z chroniącym przed ewentualnym poparzeniem systemem kontroli ciepłej wody oraz praktyczny system usuwania kamienia wapiennego FerroEasyClean.

źródło i zdjęcia: Ferro S.A.

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny