Aktualności

Medal Europejski 2012 dla firmy Drutex S.A.

09.11.2012

Produkty firmy (IGLO5 oraz IGLO5 Classic) zostały wyróżnione tytułem ,,Medal Europejski 2012” przyznawanym przez Business Centre Club przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i pod honorowym patronatem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

Medal Europejski jest niekomercyjnym przedsięwzięciem, którego celem jest wsparcie polskich produktów i usług na rynku Unii Europejskiej oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na terenie Polski, pobudzenie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, jak również budowa zainteresowania wielomilionowym rynkiem Unii Europejskiej wśród polskich przedsiębiorców, a także konsumentów i przedsiębiorców z krajów Unii Europejskiej.

Medalem wyróżniane są produkty i usługi, które spełniają standardy europejskie. Nominowana usługa (lub wyrób) musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna jest dynamika firmy, zdobyte nagrody i certyfikaty.

Medal Europejski przyznawany jest już od 12 lat, a wśród nagrodzonych nim firm są zarówno najwięksi polscy producenci, banki, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, liderzy branży budowlanej, firmy informatyczne i telekomunikacyjne, jak również mniejsze przedsiębiorstwa, znane na lokalnym rynku, uczelnie wyższe, a także media.

DRUTEX został uhonorowany tytułem Medal Europejski już po raz kolejny za wysoką jakość swoich produktów, profesjonalizm działania i perfekcję odpowiadającą europejskim standardom i wymaganiom europejskich Klientów.

 „Inicjatywa organizowana przez BCC wyróżniająca przedsiębiorstwa zdrowe, wiarygodne, innowacyjne i charakteryzujące się dynamicznym rozwojem, a przede wszystkim silną ekspansją na rynkach europejskich jest z pewnością przedsięwzięciem, w którym honoruje się tylko najlepszych. Stąd, nasza radość i duma z przyznanego tytułu jest jeszcze większa. DRUTEX doskonale wykorzystuje potencjał, jaki oferują rynki zagraniczne, wobec czego systematycznie zwiększamy swoją przewagę międzynarodową, zdobywamy coraz większą grupę lojalnych Klientów na całym świecie. A wszystko to oferując Klientom produkty innowacyjne, o wysokiej jakości i doskonałych walorach funkcjonalnych. Produkty, które podziwia środowisko międzynarodowe, spełniające standardy europejskie. Po prostu produkty na medal… ” – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 7 listopada w Teatrze Wielkim w Warszawie.

źródło: DRUTEX S.A.

Więcej