Aktualności

KOŁO zaprasza na wystawę "Zasoby. Od materiałów do produktów"

11.03.2019

11 edycja imprezy odbędzie się w dniach 12-15 marca 2019 w Poznaniu. Podczas targów KOŁO opowie, jak powstaje produkt ceramiczny.

Wydarzeniu Arena Design będzie towarzyszyć wystawa "Zasoby. Od materiałów do produktów". W tej części 9 wystawców zaprezentuje proces transformacji surowca w piękny, designerski produkt.

- "Zwiedzający będą mogli zapoznać się z przemianą pyłu w naczynie, blachy w widelec, drewna w oparcie fotela" - zapowiada kuratorka wystawy, Agata Nowotny.

Ceramika sanitarna przed szkliwieniem

KOŁO przedstawi proces powstawania flagowej  miski WC KOŁO Rimfree.

Nadchodzące Arena Design to najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce. Ma na celu promocję najnowszych osiągnięć sztuki projektowania, światowych wzorców designu, innowacyjnego wzornictwa oraz idei współpracy pomiędzy twórcami. Impreza cieszy się dużą popularnością wśród architektów, projektantów, twórców, miłośników designu oraz studentów wydziałów wnętrzarskich.

Hasłem przewodnim nadchodzącej, 11. edycji, są "TransFormacje". W dniach 12-15 odbędzie się szereg wykładów eksperckich, atrakcyjnych spotkań oraz angażujących warsztatów.

Ceramika po wyjęciu z form na jeszcze elastyczną strukturę

Wystawa "Zasoby. Od materiałów do produktów" pokazuje, skąd się bierze i jak powstaje gotowy produkt. Koncentruje się na tym, czego klienci zwykle nie widzą - czyli na materiałach, surowcach, procesach oraz pracownikach. Organizatorzy podkreślają rolę "alchemii", czyli przeistaczanie stanów skupienia.

- "To będzie unikalna okazja, by obejrzeć stan wyjściowy: piasek, glinę czy masę do odlewania ceramiki. Będzie można się przyjrzeć, jak wygląda filiżanka przed szkliwieniem i po szkliwieniu czy jakiego koloru jest złoto przed wypaleniem" - uchyla rąbka tajemnicy Agata Nowotny.

Oprócz eksponatów i produktów, dodatkowym elementem jest dokumentacja fotograficzna, ukazująca przestrzenie fabryk, narzędzia i maszyny.

Podczas wystawy "Zasoby" w strefie KOŁO będziemy mogli dotknąć surowców - piasku kwarcowego, kaolinu, gliny, mączki kwarcowej, szamotu, skalenia, fryty. Zwiedzający prześledzą cały proces powstawania miski WC - od wydobycia surowców, przez formowanie masy, odlew, szkliwienie czy suszenie, z obowiązkową kontrolą jakości, odbywającą się na każdym etapie fabrycznym.

Produkty ceramiczne przed włożeniem do pieca – serca fabryki. Zakład we Włocławku

Marka KOŁO jest znana Polakom od ponad 50 lat, od 2015 roku stanowi część Grupy Geberit. Decyzję o wzięciu udziału w wystawie uzasadnia product manager Geberit, Małgorzata Jarosik:

- "Ceramika sanitarna wchodzi w skład porfolio produktowego Grupy Geberit. Od momentu połączenia marek ceramicznych korzystamy ze szwajcarskiego know-how. Kluczową ideą projektowania produktu jest połączenie funkcjonalności i designu, zgodnie z hasłem Geberit "design meets function"."

Arena Design odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14, pawilon nr 5, stoisko nr 45.

źródło i zdjęcia: Koło

KOŁO zaprasza na wystawę "Zasoby. Od materiałów do produktów"

Firma powiązana:

GEBERIT

Telefon 22 376 01 00
www.geberit.pl

GEBERIT
Zobacz produkty: