Aktualności

Odyseja Umysłu - kolejna edycja międzynarodowego konkursu przy wsparciu Immergas Polska

08.03.2019

Immergas, jako firma nieustannie poszukująca nowych rozwiązań na rynku branży grzewczej, przykłada dużą wagę do popularyzacji nauki i nieszablonowego myślenia wśród młodych ludzi. Dlatego od lat wspiera Fundację Odyseja Umysłu, będącą oficjalnym partnerem międzynarodowego konkursu edukacyjnego „Odyssey of the Mind”, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata.

Immergas Polska już po raz szósty podejmuje współpracę z organizatorami Odysei Umysłu

Immergas Polska już po raz szósty podejmuje współpracę z organizatorami tego wyjątkowego konkursu. W minioną niedzielę, 3 marca odbyły się eliminacje 33 drużyn z województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego, które rywalizowały ze sobą w ramach Odysei Umysłu w łódzkiej szkole podstawowej nr 199.

Na czym polega idea Odysei Umysłu?

Głównym elementem Odysei Umysłu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Organizatorzy poprzez formułę wspólnego działania oraz współzawodnictwa chcą zachęcić młodzież do kreatywnego i krytycznego myślenia.

Młodzi Odyseusze Umysłu

Odyseja Umysłu to konkurs innowacyjnego rozwiązywania problemów. Odyseusze pracują w drużynach, które reprezentują szkoły lub inne placówki edukacyjne i zazwyczaj liczą od 5 do 7 osób.

Opiekę nad każdym zespołem sprawuje trener, który integruje grupę oraz organizuje i moderuje jej pracę, ale nie sugeruje ani nie narzuca dzieciakom własnych pomysłów.

Świadomi potrzeby nieustannego rozwoju, przygotowywania młodych ludzi do roli liderów innowacji zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej, przedstawiciele marki Immergas chętnie wspierają inicjatywy popularyzujące naukę oraz nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów wszelkiej maści.

Dlatego także w tym roku Immergas przekazał potrzebne środki oraz materiały, dzięki którym podopieczni Fundacji będą mogli rywalizować z drużynami z całego świata w walce, którą można wygrać tylko dzięki współpracy i otwartości myślenia.

źródło i zdjęcia: Immergas Polska

Odyseja Umysłu - kolejna edycja międzynarodowego konkursu przy wsparciu Immergas Polska

Firma powiązana:

Immergas

Telefon 42 649 36 00
www.immergas.pl
immergas@immergas.pl

Immergas
Zobacz produkty: