Aktualności

Okno balkonowe Galeria nagrodzone w konkursie Dobry Wzór 2012 Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

06.11.2012

Firma FAKRO została laureatem XIX Konkursu Dobry Wzór 2012, zorganizowanego przez  Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Najwyższą ocenę jury zyskało dachowe okno balkonowe FGH-V Galeria.

Najwyższą ocenę jury zyskało dachowe okno balkonowe FGH-V Galeria. W swoim uzasadnieniu jurorzy zwrócili uwagę „..na innowacyjną koncepcję składanego balkonu na skośnej powierzchni dachu. Dotychczas przestrzeń pod skosami była powierzchnią niewykorzystaną, a balkony można było montować jedynie na ścianach pionowych. Firma Fakro i jej dział badań i rozwoju w odważny sposób przełamali stereotyp tworząc produkt nowoczesny, praktyczny i udowadniający, że balkon na dachu to rozwiązanie nie tylko możliwe, ale i bardzo praktyczne”. Uroczysta Gala Finalistów odbyła się 11 października w siedzibie Instytutu Wzornictwa przemysłowego w Warszawie. Przyznaną FAKRO Nagrodę Dobry Wzór 2012 w kategorii sfera domu odebrał Dyrektor do spraw Badań i Rozwoju sądeckiej firmy Henryk Musiał. 

- Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, ponieważ nasz produkt oceniało grono znakomitych ekspertów. W konkursowym jury znaleźli się między innymi specjaliści Stowarzyszenia Projektantów Przemysłowych, Dział Badań i Rozwoju Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, projektanci instytutu, zagraniczni specjaliści w dziedzinie wzornictwa i zarządzania wzornictwem oraz eksperci Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki – powiedział Henryk Musiał.

Szczególną uwagę specjaliści zwracali na rozwiązania wzornicze zapewniające wysoką jakość projektową, które obejmują nowe rozwiązania technologiczne i materiałowe, wymogi ergonomiczne, walory użytkowe i funkcjonalne oraz estetykę. Konkurs Dobry Wzór jest organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 roku. To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy oraz studia projektowe, których produkty zostały zarekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Nagrody główne są przyznawane w czterech "sferach": domu, pracy, publiczna oraz usług. W tym roku do finału konkursu z 187 zgłoszonych przeszło 91 produktów i usług. Nagrodzone produkty, wśród nich   balkonowe okno balkonowe FGH-V Galeria,  można oglądać na wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, gdzie  prezentują się 84 firmy.  Konkursowi patronował Minister Gospodarki. Partnerami przedsięwzięcia byli Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Patroni medialni to m.in. TVN CNBC, BRIEF, Puls Biznesu, Dom&Wnętrze, DOMO +, Chillizet.

Źródło: Fakro

Więcej