Aktualności

SMS® Multisterowanie

06.11.2012

Technologia SMS umożliwia utrzymanie optymalnej mocy grzewczej pieca przy jednoczesnym zminimalizowaniu szkodliwych spalin, które dostają się do powietrza. Układ elektroniczny pieca kontroluje przepływ powietrza dbając o to by było ono dostarczane w optymalnych dawkach.

System kontroli spalania SMS® Multisterowanie zapewnia:

  • Łatwą w obsłudze kontrolę spalania
  • Pełną kontrolę nad technologią wodą
  • Bezpieczny dla środowiska proces spalania
  • Oszczędność drewna nawet do 30%

System kontroli spalania jest układem elektronicznym łatwym w użyciu i zupełnie bezobsługowy. Jednostka centralna kontroluje w sposób optymalny pracę wszystkich komponentów kominka. Wystarczy zawiesić przy piecu. Urządzenie sterujące posiada przyciski za pomocą, których możesz w dowolny sposób regulować moc spalania. Schmid SMS Multi kontroler jest nowością w świecie kominków. Jednostka centralna oferuje unikalne i zaawansowane możliwości sterownia elementami pieca.

System kontroli spalania jest dostępny w dwóch wersjach:

  • SMS Schmid-Multi-Control z maksymalną opcją kontroli,
  • SMS Schmid Mini-Multi-Control minimalistyczny, niskie koszty, możliwości regulacji są ograniczone do minimum.

Wersja mini posiada podstawowe funkcje zapewniające optymalne kontrolowanie spalania. Po oświetleniu całej komory zamknij drzwiczki i naciśnij przycisk start na ekranie. Od teraz piec zacznie proces regulacyjny. Od teraz czujnik na bieżąco monitoruje temperaturę spalania i tym samym daje impuls sterownia do klapy powietrza, która zapewnia odpowiedni dopływ powietrza. Pod koniec procesu zostaje całkowicie odcięty dopływ powietrza. W skutek tego żar utrzymuje się dłużej.

Źrodło:  STEINBERG

Więcej