Aktualności

Austrotherm partnerem akcji "Ocieplam dom i walczę ze smogiem"

18.02.2019

"Ocieplam dom i walczę ze smogiem" to ogólnopolska akcja społeczna, promująca ideę ocieplania domów w kontekście walki ze smogiem. Austrotherm jest partnerem akcji, a organizatorem, redakcja miesięcznika IZOLACJE. Na jej potrzeby uruchomiono stronę www.termomodernizacja.org.

Jak się ma docieplanie budynku do walki ze smogiem?

Do walki ze smogiem potrzebna jest wiedza. Niewiele osób widzi bezpośredni związek docieplania budynku z walką o czyste powietrze. Istnieje przekonanie, że tylko wymiana źródła ciepła jest wystarczającym rozwiązaniem w tym zakresie. Tymczasem termomodernizację budynku należy zacząć od ocieplenia. Dopiero wówczas należy dobrać odpowiedni system ogrzewania. Inna kolejność może przynieść odwrotny skutek.

Grunt to dobra termomodernizacja!

Działania powadzone w ramach akcji społecznej "Ocieplam dom i walczę ze smogiem" mają uświadomić właścicielom domów jednorodzinnych, jakie korzyści niesie ze sobą dobrze przeprowadzona termomodernizacja. Należy pamiętać, że głównym emitentem trujących pyłów jest budownictwo jednorodzinne. W Polsce jest około 6 mln budynków z których blisko 80% to budynki jednorodzinne. Spośród nich ponad 70% jest ocieplona słabo lub wcale. Sprzyja to zwiększeniu emisji gazów i pyłów do atmosfery.

źródło i zdjęcie: Austrotherm

Austrotherm partnerem akcji "Ocieplam dom i walczę ze smogiem"

Firma powiązana:

Austrotherm

Telefon 33 844 70 33-36
www.austrotherm.pl

Austrotherm
Zobacz produkty: