Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Centralne odkurzanie

Czysty i zdrowy dom z odkurzaczem centralnym

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-02-12

Odkurzacz centralny skutecznie eliminuje kurz i roztocza z pomieszczeń. Zanieczyszczenia zassane podczas sprzątania są bezpowrotnie wydmuchiwane na zewnątrz domu. Alergicy mogą sobie w końcu pozwolić na głęboki zdrowy oddech.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak szkodliwe dla zdrowia mogą być alergeny zawarte w domowym kurzu. Średnio we wnętrzu w ciągu roku zbiera się od 20 do 40 kg kurzu. W domu z odkurzaczem centralnym pozbędziemy się go raz na zawsze.

Prosty w obsłudze i cichy odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny jest niezwykle prosty w obsłudze. Nie trzeba wyjmować i rozstawiać całego urządzenia. Wyciągamy jedynie wąż ssący wraz z końcówką i od razu możemy przystąpić do sprzątania bez zbędnych przygotowań.

W sprzątanym pomieszczeniu nie słychać pracy silnika, gdyż jest on zainstalowany w pomieszczeniu gospodarczym. Powietrze zaciągane podczas sprzątania usuwane jest na zewnątrz domu a w ten sposób bezpowrotnie usuwamy z domu kurz i roztocza.

Wygodna i łatwa obsługa

Używanie odkurzacza centralnego jest łatwiejsze od innych rozwiązań. Nie trzeba podłączać urządzenia do prądu, montować zestawu do sprzątania, przenosić odkurzacza z pokoju do pokoju. Po prostu po włozeniu giętkiej rury do gniazdka w ścianie zaczynamy sprzątać.

Odkurzacz centralny, to również dodatkowe udogodnienia, np. automatyczne szufelki – urządzenia instalowane na poziomie podłogi w kuchni lub przedsionku, które pozwalają podmiatać w nie zwykłą miotłą kurz i piasek, bez konieczności sięgania po standardową szufelkę lub zestaw do sprzątania. Zassane w ten sposób powietrze poprzez sieć przewodów przesyłane jest do jednostki centralnej, a następnie po oczyszczeniu wydmuchane na zewnątrz domu.

Wydajne i dokładne sprzątanie

Wydajność odkurzacza centralnego pozwala na dużo dokładniejsze sprzątanie, które trwa o wiele krócej. Kurz i piasek zostaje bezpowrotnie zassany nie tylko z powierzchni dywanu, ale również z pod niego.

Wartość inwestycji

Odkurzacz centralny jest jedynym produktem AGD, który nie traci na wartości po dokonaniu zakupu. W przyszłości, kiedy będziesz sprzedawał swój dom, kupujący z chęcią zapłaci cenę poniesioną za montaż instalacji centralnego odkurzania w Twoim domu.


źródło i zdjęcie: aeroVac

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny